OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 07.04.2023

Dzisiejszą niedzielą kończymy Oktawę Wielkanocy. Przeżywamy ją zgodnie  z objawieniami przekazanymi św. siostrze Faustynie jako niedzielę Miłosierdzia Bożego, po Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W poniedziałek będziemy obchodzić przesuniętą w czasie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jest przeżywana także jako Dzień Świętości Życia. Zachęcam wszystkich wzorem lat poprzednich do włączenia się w dzieło tzw. Duchowej Adopcji. Jest to akcja modlitewna podjęta dla ratowania dzieci poczętych, zagrożonych zabiciem w łonie matki. To zagrożenie obecnie jest szczególnie duże. Ci, którzy podejmują dzieło Duchowej Adopcji zobowiązują się do codziennej modlitwy w ciągu 9 miesięcy za jedno zagrożone zabiciem dziecko. Pragnący podjąć się tego dzieła mogą zabrać ze stolika z prasą katolicką deklaracje, odciąć część gdzie znajduje się miejsce na wpisanie swojego imienia i nazwiska i przynieść na poniedziałkową Mszę św.

Trwa peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów, nasza wspólnota parafialna wraz z całym dekanatem kalwaryjskim jest zaproszona do Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki i Królowej Rodzin w Makowie Podhalańskim na Mszę św. o godz. 1300 i czuwanie w najbliższy czwartek.

W piątek po Mszy św. około godz. 1730 odbędzie się ostatnia próba przedstawienia wielkanocnego proszę rodziców o umożliwienie wszystkim uczestniczenia w niej.

W sobotę o godz. 900 dzieci z kl. III przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty.

Również w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży ze Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, rodziny Domowego  Kościoła Wspólnoty Róż Różańcowych, Rycerzy Kolumba na spotkanie wielkanocne o godz. 1500, które rozpocznie się od przedstawienia teatralnego, przybliżającego postacie świętej Rozalii, błogosławionej Karoliny i służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Renacie Zadora, Dorocie Korzeniowskiej, Małgorzacie Opyrchał, Ewie Serwin, Janinie Kasperek, Marii Karaś oraz Agacie Ryłko za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi o mało znanych faktach dotyczących powstawania „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, który przynosi otuchę i skłania do nawrócenia, oraz o bł. Kard. Wyszyńskim jako Prymasie Miłosierdzia.