OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2024

Przeżywamy trzeci dzień Triduum Paschalnego radując się ze zwycięstwa Chrystusa, zakończy się on  dzisiejszymi Nieszporami  Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 1500 w czasie których będziemy szczególnie dziękować za sakramenty chrztu świętego i bierzmowania.

Kościół uroczyście świętuje Zmartwychwstanie Pańskie przedłużając je na okres pięćdziesięciu dni do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, szczególnie uroczyście przeżywa się pierwsze osiem dni jako Oktawę Zmartwychwstania, traktując je jako jeden dzień świąteczny.

Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy Msze święte według porządku niedzielnego, składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Składamy serdeczne podziękowanie Wspólnocie Ruchu Światło-Życie, Rodzinom Domowego Kościoła, Służbie Liturgicznej, Scholii, Różom Różańcowym i wszystkim, którzy włączyli się czynnie
przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego.

W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy członków Bractwa św. Michała Archanioła i wszystkich chętnych na dodatkową Mszę św. o godz. 1930
i adorację.

Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Z racji pierwszego piątku miesiąca,  pamiętajmy  o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1600.  Bezpośrednio po Mszy św. wyjazd dzieci
z naszej wspólnoty oazowej na rekolekcje.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
Mszy o godz. 1800 aż do mszy św. o godz. 2400, która jest Mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Marii Łyczak, Bogusławie Ożóg, Józefie Londo, Joannie, Marlenie i Grzegorzowi Kędziora za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

Dzisiaj w świątecznym „Gościu Niedzielnym” powiększonym o 16 stron znajdziemy szereg artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, ale także wiele ciekawych reportaży i wywiadów o różnej tematyce.

Kwietniowy numer „Stasia” wprowadza najmłodszych w przeżywanie zmartwychwstania Pana Jezusa i zawiera wiele ciekawych gier, komiksów
i zgadywanek.

przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego.

i adorację.

z naszej wspólnoty oazowej na rekolekcje.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od