Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2024

       Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa
w Najświętszym Sakramencie, która zakończy się pierwszym Nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 1600. Zechciejmy znaleźć chwilę czasu na spotkanie
z Chrystusem, jak również uczestniczyć w tym pięknym polskim nabożeństwie całymi rodzinami, zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, która uczestniczy w nich w ramach przygotowania do Bierzmowania. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich Żali składka na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

Przed nami pierwsza w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego. Osoby, które nie uczyniły tego w zeszłą niedzielę proszę
o zabranie kopert w których znajduje szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic
i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic.

Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, by można było zdobyć środki na dalsze prace.

W czwartek, święto Katedry św. Piotra, apostoła.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, bezpośrednio po Mszy św. około godz. 1730.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w posprzątanie  kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Stowarzyszenie Św. Jana Pawła II, Patrona Kalwarii Zebrzydowskiej organizuje Turniej Charytatywny „Strażacy dla Ewy”. Ewa to mała 8-letnia parafianka, naszej wspólnoty, która potrzebuje pomocy i wsparcia w leczeniu i rehabilitacji. Centrum Ogrodnicze „Mirogród” bierze udział w akcji, która ma na celu pozyskanie fantów na turniej i zwraca się z gorącą prośbą do wszystkich o wsparcie Ewy. Fanty prosimy przekazywać do „Mirogrodu” w godzinach pracy do dnia 25 lutego. Mogą to być zabawki, kosmetyki, ubrania, książki, dekoracje, gadżety. Prosimy, by były to rzeczy nowe bądź w stanie idealnym. Z góry dziękujemy i liczymy na pomoc ludzi dobrego serca.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się wielkopostna szkoła modlitwy, której nauczycielem jest sam Jezus, a podstawą przypowieść o modlitwie.
W pierwszej odsłonie „Ojcze nasz” i znaczenie wytrwałości w modlitwie.