Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 NIEDZIELA ZWYKŁA 14.01.2024

       Dzisiaj na zakończenie Mszy św. kolędowa adoracja Dzieciątka Jezus przy żłóbku.

Również dzisiaj  zapraszamy serdecznie na spotkanie opłatkowe, rodziców wraz
z dziećmi z kl. III w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. oraz wszystkich chętnych, które rozpocznie się od Jasełek, o godz. 1500.

W środę, liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, opata, 

Również w środę o godz. 1830 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie będzie Msza św. na którą są zaproszone wspólnoty Ruchu Światło-Życie naszej Archidiecezji, a po niej kolędowanie w którym będzie również śpiewać zgłoszoną kolędę nasza wspólnota oazowa, w związku z tym zapraszam rodziców do uczestnictwa i umożliwienie tego dzieciom i młodzieży.

Od czwartku rozpoczyna się  Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.

W piątek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę zapraszamy  na spotkanie młodzież z kl. VII i VIII
w ramach przygotowania do Bierzmowania wraz z rodzicami, oraz wszystkich chętnych na spotkanie, które rozpocznie się od Jasełek o godz. 1500.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Barbarze Tatka, Agnieszce Tatka, Annie i Jackowi Sikora za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

U wrót Pienin, w sercu Ruchu Światło-Życie, czyli w Krościenku nad Dunajcem na szczycie Kopiej Górki dobiega końca budowa Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Krucjata Wyzwolenia Człowieka to ruch założony przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Jana Pawła II skierowany do Polaków na początku pontyfikatu, jego celem jest ratowanie godności człowieka zniewolonego przez alkoholizm, narkomanię i inne uzależnienia i chronienie innych, a zwłaszcza młodych przed tym zagrożeniem. Budynek ten ma być ośrodkiem szkoleniowo-rekolekcyjnym posiadającym pokoje i miejsca noclegowe na ponad 100 osób, będzie tam też sala konferencyjna i zaplecze gastronomiczne w postaci kuchni i jadalni,
a  także kaplica. Budynek został wybudowany dzięki otrzymanym dotacjom
z rezerw budżetowych poprzedniego rządu. Natomiast obecnie potrzeba zdobyć środki na wykończenie wnętrza, a szczególnie kaplicy. Dlatego zwracam się
z prośbą o złożenie ofiary na wyposażenie kaplicy zbiórka będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Ponieważ nie wszyscy tam byli i widzieli jak wygląda na zewnątrz ten budynek proszę zobaczyć zdjęcia które wykonałem końcem listopada podczas rekolekolekcji kapłańskich. Budynek ten stoi na szczycie ponad wieczernikiem gdzie sprawuje się Mszę świętą podczas Dni Wspólnoty i innych uroczystości, odbywają się także inne spotkania i czuwania modlitwne. Natomiast tak wygląda budynek od strony góry Lubań. A to jest zdjęcie projektu kaplicy, która oczywiście jest jeszcze w stanie surowym. Bardzo proszę o ofiarne wsparcie.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” możemy znaleźć w artykule „Syk węża” wskazówkę, wyrażoną przez Sw. Benedykta jak skutecznej walczyć z pokusami Szatana, jedną z nich jest szemranie, które zatruwa serce człowieka, zaszczepia w nim gnuśność, prowadzi do noszenia w sobie pretensji, a przez to otwiera serce na działanie Złego.

       Dzisiaj na zakończenie Mszy św. kolędowa adoracja Dzieciątka Jezus przy żłóbku.

Również dzisiaj  zapraszamy serdecznie na spotkanie opłatkowe, rodziców wraz
z dziećmi z kl. III w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. oraz wszystkich chętnych, które rozpocznie się od Jasełek, o godz. 1500.

W środę, liturgiczne wspomnienie św. Antoniego, opata, 

Również w środę o godz. 1830 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie będzie Msza św. na którą są zaproszone wspólnoty Ruchu Światło-Życie naszej Archidiecezji, a po niej kolędowanie w którym będzie również śpiewać zgłoszoną kolędę nasza wspólnota oazowa, w związku z tym zapraszam rodziców do uczestnictwa i umożliwienie tego dzieciom i młodzieży.

Od czwartku rozpoczyna się  Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan.

W piątek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę zapraszamy  na spotkanie młodzież z kl. VII i VIII
w ramach przygotowania do Bierzmowania wraz z rodzicami, oraz wszystkich chętnych na spotkanie, które rozpocznie się od Jasełek o godz. 1500.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Barbarze Tatka, Agnieszce Tatka, Annie i Jackowi Sikora za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

U wrót Pienin, w sercu Ruchu Światło-Życie, czyli w Krościenku nad Dunajcem na szczycie Kopiej Górki dobiega końca budowa Centrum Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Krucjata Wyzwolenia Człowieka to ruch założony przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Jana Pawła II skierowany do Polaków na początku pontyfikatu, jego celem jest ratowanie godności człowieka zniewolonego przez alkoholizm, narkomanię i inne uzależnienia i chronienie innych, a zwłaszcza młodych przed tym zagrożeniem. Budynek ten ma być ośrodkiem szkoleniowo-rekolekcyjnym posiadającym pokoje i miejsca noclegowe na ponad 100 osób, będzie tam też sala konferencyjna i zaplecze gastronomiczne w postaci kuchni i jadalni,
a  także kaplica. Budynek został wybudowany dzięki otrzymanym dotacjom
z rezerw budżetowych poprzedniego rządu. Natomiast obecnie potrzeba zdobyć środki na wykończenie wnętrza, a szczególnie kaplicy. Dlatego zwracam się
z prośbą o złożenie ofiary na wyposażenie kaplicy zbiórka będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę po Mszach świętych. Ponieważ nie wszyscy tam byli i widzieli jak wygląda na zewnątrz ten budynek proszę zobaczyć zdjęcia które wykonałem końcem listopada podczas rekolekolekcji kapłańskich. Budynek ten stoi na szczycie ponad wieczernikiem gdzie sprawuje się Mszę świętą podczas Dni Wspólnoty i innych uroczystości, odbywają się także inne spotkania i czuwania modlitwne. Natomiast tak wygląda budynek od strony góry Lubań. A to jest zdjęcie projektu kaplicy, która oczywiście jest jeszcze w stanie surowym. Bardzo proszę o ofiarne wsparcie.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” możemy znaleźć w artykule „Syk węża” wskazówkę, wyrażoną przez Sw. Benedykta jak skutecznej walczyć z pokusami Szatana, jedną z nich jest szemranie, które zatruwa serce człowieka, zaszczepia w nim gnuśność, prowadzi do noszenia w sobie pretensji, a przez to otwiera serce na działanie Złego.