OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 7.01.2024

        Dzisiejsza niedziela kończy liturgiczny okres w którym przeżywaliśmy tajemnicę Wcielenia Syna Bożego.

Podczas Mszy św. o godz. 1100 będziemy szczególnie modlić się za dzieci, które
w minionym roku przyjęły sakrament Chrztu świętego, i prosić o Boże błogosławieństwo dla nich i ich rodziców.

Również dzisiaj zapraszamy na spotkanie opłatkowe rodziców Służby Liturgicznej, Ruchu Światło-Życie, ministrantów, scholii, Wspólnoty Róż Różańcowych, Rycerzy Kolumba i wszystkich chętnych które rozpocznie się
o godz. 1500 od jasełek.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

W następną  niedzielę zapraszamy na spotkanie opłatkowe rodziców wraz
z dziećmi z kl. III w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. oraz wszystkich chętnych, które rozpocznie się od Jasełek, o godz. 1500.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się czynnie
w przygotowanie i przeżycie tegorocznego Orszaku Trzech Króli.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Beacie Wojciechowskiej, Monice Moskała, Marzenie i Igorowi Moskała i Franciszkowi Antonik  za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Dzisiaj w   „Gościu Niedzielnym”  ponieważ nowy rząd zapowiada ograniczenie liczby lekcji religii w szkołach, znajdziemy wiele wypowiedzi różnych osób na temat znaczenia katechezy. Sejm ogłosił obecny 2024 rok Rokiem Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, który doświadczył wielu tortur ze strony władz komunistycznych stojąc wiernie przy Prymasie Wyszyńskim i broniąc wolności Kościoła w Polsce. Warto także zapoznać się z artykułem „Ta droga jest zamknięta” przedstawiający oficjalny dokument papieża Franciszka, który zamyka drogę do liturgicznego błogosławienia par tej samej płci, którego domaga się wiele liberalnych środowisk katolickich zwłaszcza w Europie Zachodniej.