OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12. 2023

          Zapraszam dzisiaj na Mszę św. o godz. 1100 wszystkich małżonków,
a szczególnie tych, którzy w obecnym roku przeżywali okrągłe rocznice zawarcia małżeństwa.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem Starego roku, zapraszam na Nieszpory
o godz. 1630, a po nich na ostatnią w tym roku Mszę świętą, by podziękować Bogu za wszystkie otrzymane łaski w kończącym się roku.

W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku Msze św. według porządku niedzielnego, zapraszam do modlitwy uroczystym starożytnym hymnem zaczerpniętym z liturgii bizantyjskiej nazywanym Akatystem ku uczczeniu Maryi jako Świętej Bożej Rodzicielki o godz. 1600, po zakończeniu tej modlitwy o godz. 1700 odbędzie się próba generalna Jasełek.

We wtorek, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy członków Bractwa św. Michała Archanioła i wszystkich chętnych na dodatkową Mszę św. o godz. 1930
i adorację w Sali domu parafialnego.

W pierwszy piątek miesiąca, pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata, możliwość przystąpienia do Spowiedzi od godz. 1600. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy wyznaczone osoby do posprzątania kościoła.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana potocznie Świętem Trzech Króli. W tym dniu katolicy są zobowiązany do uczestnictwa w Mszy św. odprawianej według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione kadzidło i kreda, którymi powinniśmy okadzić i oznaczyć swój dom. By to było możliwe po każdej Mszy świętej będzie można nabyć kadzidło.  W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji misji, na ten cel będzie przeznaczona składka. W tym dniu odbędzie się tzw. „Orszak Trzech Króli” ku uczczeniu tej wielkiej Tajemnicy Objawienia się Nowonarodzonego Zbawiciela Światu. Zapraszam do udziału w tym „Orszaku”, który wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 1100.Nasz „Orszak” skieruje się do Konwentu Bonifratrów gdzie, wszyscy uczestnicy będą mogli podobnie jak biblijni Mędrcy ze Wschodu oddać cześć Bożemu Dziecięciu. Urok tego „Orszaku” polega na tym, że każdy z jego uczestników może wcielić się w postacie owych „Mędrców” nazywanych w naszej tradycji „Królami” otrzymując specjalną koronę, a jeżeli chce może przebrać się w strój nawiązujący do tamtej epoki,
a następnie ze śpiewem kolęd wyruszymy w stronę Konwentu, by w ten sposób publicznie wyznać swoją wiarę i oddać cześć Zbawicielowi, którego winniśmy głosić całemu światu. W szczególny sposób w Orszaku będą czynnie uczestniczyć dzieci z kl. II i z III w ramach przygotowania do spotkania
z Panem Jezusem w sakramencie Pokuty i Eucharystii. Równocześnie publicznie przed uczestnikami orszakowymi swoją prośbę o umocnienie w wierze wyrazi młodzież z kl. VII i VIII, treść prośby wraz ze starochrześcijańskim znakiem otrzymają na katechezie.

W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy rodziców  z dziećmi, które w minionym roku przyjęły sakrament chrztu świętego. Chcemy wspólnie podziękować za łaskę tego pierwszego
i najważniejszego sakramentu oraz prosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci
i ich rodziców.

Również w przyszłą niedziele zapraszamy na spotkanie opłatkowe rodziców Służby Liturgicznej, Ruchu Światło-Życie, ministrantów, scholii, Wspólnoty Róż Różańcowych, Rycerzy Kolumba, które rozpocznie się o godz. 1500 od jasełek.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Jolancie Godula, Beacie Madej, Halinie Kania, Bernadecie Maryon i Sebastianowi Godula za posprzątanie   kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą

Jest do nabycia styczniowy numer „Stasia”, który przygotowuje najmłodszych do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli, zawiera ciekawe opowiadania, zimowe zabawy i przepis na ciastko dla babci i dziadka.

W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień Nowego Roku Msze św. według porządku niedzielnego, zapraszam do modlitwy uroczystym starożytnym hymnem zaczerpniętym z liturgii bizantyjskiej nazywanym Akatystem ku uczczeniu Maryi jako Świętej Bożej Rodzicielki o godz. 1600, po zakończeniu tej modlitwy o go