OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 NIEDZIELA ADWENTU 24. 12. 2023

    Kto nie uczynił tego w poprzednie  niedzielę, może także dzisiaj zaopatrzyć się w opłatki przy wyjściu z kościoła, oraz nabyć świecę w ramach akcji Caritasu.

Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia zachowajmy tradycyjny post. Wieczerza wigilijna niech rozpocznie się od odczytania fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza o przyjściu na świat Zbawiciela, pamiętajmy o wspólnej modlitwie, życzeniach, łamaniu się opłatkiem oraz śpiewie kolęd.

Przyjdźmy na tradycyjną Pasterkę o północy, by przez udział w świętej Liturgii wspólnie uczestniczyć w uobecnieniu się Tajemnicy Bożego Narodzenia.           
O godz. 2340 poprzedzi ją wieczór kolęd. Składka tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia SOS.

W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego.

We wtorek Święto św. Szczepana pierwszego męczennika, Msze św. według porządku niedzielnego. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W środę Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty, Msza św. o godz. 1700.

W czwartek Święto Św. Młodzianków męczenników.

Również od czwartku rozpocznie się wizyta duszpasterska nazywana „Kolędą”, jest to wydarzenie religijne, kapłan przybywa do katolickich domów, by wspólnie się pomodlić, udzielić błogosławieństwa całej rodzinie. Proszę wszystkich, aby w miarę możliwości starali się być wtedy w domach, zgodnie
z tradycją przygotowując  stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż, świece
i wodę świeconą.

W piątek Msza św. o godz. 700.

Przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców, oraz rodzice dzieci i młodzieży oazowej rozpoczną po Świętach kolędowanie po domach naszej parafii. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie, zebrane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby szkoły, oraz na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa, zapraszam na Mszę św. o godz. 1100 wszystkich małżonków, a szczególnie tych, którzy w obecnym roku przeżywali okrągłe rocznice zawarcia małżeństwa.

Chcemy wraz z nimi wspólnie dziękować za otrzymane w tym czasie łaski
i prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Iwonie Kozieł, Weronice Kędziora, Elżbiecie Bartyzel Annie Gonek, Magdalenie Gonek i Aleksandrze Pindel, oraz wszystkim, którzy pracowali przy dekoracji kościoła i otoczenia przed Świętami.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy wykonali własnoręcznie szopki i uczestniczyli w sobotnim konkursie.

Do świąteczno-noworocznego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest audiobook, zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia, jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów.

    Kto nie uczynił tego w poprzednie  niedzielę, może także dzisiaj zaopatrzyć się w opłatki przy wyjściu z kościoła, oraz nabyć świecę w ramach akcji Caritasu.

Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia zachowajmy tradycyjny post. Wieczerza wigilijna niech rozpocznie się od odczytania fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza o przyjściu na świat Zbawiciela, pamiętajmy o wspólnej modlitwie, życzeniach, łamaniu się opłatkiem oraz śpiewie kolęd.

Przyjdźmy na tradycyjną Pasterkę o północy, by przez udział w świętej Liturgii wspólnie uczestniczyć w uobecnieniu się Tajemnicy Bożego Narodzenia.           
O godz. 2340 poprzedzi ją wieczór kolęd. Składka tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia SOS.

W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego.

We wtorek Święto św. Szczepana pierwszego męczennika, Msze św. według porządku niedzielnego. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W środę Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty, Msza św. o godz. 1700.

W czwartek Święto Św. Młodzianków męczenników.

Również od czwartku rozpocznie się wizyta duszpasterska nazywana „Kolędą”, jest to wydarzenie religijne, kapłan przybywa do katolickich domów, by wspólnie się pomodlić, udzielić błogosławieństwa całej rodzinie. Proszę wszystkich, aby w miarę możliwości starali się być wtedy w domach, zgodnie
z tradycją przygotowując  stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż, świece
i wodę świeconą.

W piątek Msza św. o godz. 700.

Przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców, oraz rodzice dzieci i młodzieży oazowej rozpoczną po Świętach kolędowanie po domach naszej parafii. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie, zebrane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby szkoły, oraz na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa, zapraszam na Mszę św. o godz. 1100 wszystkich małżonków, a szczególnie tych, którzy w obecnym roku przeżywali okrągłe rocznice zawarcia małżeństwa.

Chcemy wraz z nimi wspólnie dziękować za otrzymane w tym czasie łaski
i prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Iwonie Kozieł, Weronice Kędziora, Elżbiecie Bartyzel Annie Gonek, Magdalenie Gonek i Aleksandrze Pindel, oraz wszystkim, którzy pracowali przy dekoracji kościoła i otoczenia przed Świętami.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy wykonali własnoręcznie szopki i uczestniczyli w sobotnim konkursie.

Do świąteczno-noworocznego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest audiobook, zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia, jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów.

    Kto nie uczynił tego w poprzednie  niedzielę, może także dzisiaj zaopatrzyć się w opłatki przy wyjściu z kościoła, oraz nabyć świecę w ramach akcji Caritasu.

Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia zachowajmy tradycyjny post. Wieczerza wigilijna niech rozpocznie się od odczytania fragmentu Ewangelii wg. św. Łukasza o przyjściu na świat Zbawiciela, pamiętajmy o wspólnej modlitwie, życzeniach, łamaniu się opłatkiem oraz śpiewie kolęd.

Przyjdźmy na tradycyjną Pasterkę o północy, by przez udział w świętej Liturgii wspólnie uczestniczyć w uobecnieniu się Tajemnicy Bożego Narodzenia.           
O godz. 2340 poprzedzi ją wieczór kolęd. Składka tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia SOS.

W poniedziałek Uroczystość Bożego Narodzenia Msze święte według porządku niedzielnego.

We wtorek Święto św. Szczepana pierwszego męczennika, Msze św. według porządku niedzielnego. Składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

W środę Święto Św. Jana, apostoła i ewangelisty, Msza św. o godz. 1700.

W czwartek Święto Św. Młodzianków męczenników.

Również od czwartku rozpocznie się wizyta duszpasterska nazywana „Kolędą”, jest to wydarzenie religijne, kapłan przybywa do katolickich domów, by wspólnie się pomodlić, udzielić błogosławieństwa całej rodzinie. Proszę wszystkich, aby w miarę możliwości starali się być wtedy w domach, zgodnie
z tradycją przygotowując  stół nakryty białym obrusem, a na nim krzyż, świece
i wodę świeconą.

W piątek Msza św. o godz. 700.

Przedstawiciele Szkolnej Rady Rodziców, oraz rodzice dzieci i młodzieży oazowej rozpoczną po Świętach kolędowanie po domach naszej parafii. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie, zebrane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na potrzeby szkoły, oraz na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Św. Rodziny Jezusa Maryi i Józefa, zapraszam na Mszę św. o godz. 1100 wszystkich małżonków, a szczególnie tych, którzy w obecnym roku przeżywali okrągłe rocznice zawarcia małżeństwa.

Chcemy wraz z nimi wspólnie dziękować za otrzymane w tym czasie łaski
i prosić o Boże błogosławieństwo na dalsze lata życia.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Iwonie Kozieł, Weronice Kędziora, Elżbiecie Bartyzel Annie Gonek, Magdalenie Gonek i Aleksandrze Pindel, oraz wszystkim, którzy pracowali przy dekoracji kościoła i otoczenia przed Świętami.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Składamy serdeczne podziękowanie tym, którzy wykonali własnoręcznie szopki i uczestniczyli w sobotnim konkursie.

Do świąteczno-noworocznego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączony jest audiobook, zatytułowany „Narodziny Bożego Narodzenia”, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia, jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów.