OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 NIEDZIELA ADWENTU 17.12. 2023

Dzisiaj wchodzimy w ostatni okres Adwentu bezpośrednio poprzedzający
i przygotowujący na przeżycie Tajemnicy Bożego Narodzenia, rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

Roraty w Tym ostatnim tygodniu podobnie jak poprzednio w poniedziałek, środę i sobotę o godz.700, a we wtorek, czwartek i piątek o godz.1700.

Zapraszam dzieci i młodzież do uczestnictwa i czynnego włączenia się
w przeżywanie Rorat.

W czwartek po Roratach będzie można zabrać światełko betlejemskie.

W piątek po Mszy św. i w sobotę od rana będą trwały prace przy wykonaniu dekoracji świątecznej, bardzo proszę wszystkich chętnych o pomoc.

Kto nie uczynił tego w poprzednie  niedzielę, może także dzisiaj zaopatrzyć się w opłatki przy wyjściu z kościoła, oraz kalendarz parafialny.

Są również do nabycia świece wigilijne w ramach adwentowej akcji Caritasu wspomagającej najbiedniejsze dzieci.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach IV kwartału 2023 roku, wymieniam tylko te odcinki z których
w ostatnich miesiącach wpłynęła ofiara

Odcinek „Nad Pomnikiem”

Suma: 400 zł.

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 550 zł.

Ofiara z Brodów 3500 zł. Ofiara z Zebrzydowic 5720 zł. W sumie: 9220 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni są wypisane
i umieszczone w gablotach.  Dziękując wszystkim, którzy złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, bo można było pokryć dług

i zdobywać środki na dalsze działania.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Karolinie Kopytyńskiej, Jolancie Opyrchał, Anecie Podoba, Danucie Rak, Marii Błasiak, Marcie Franik, Wiktorii Witek, Adamowi Wróbel, Dawidowi Drzyzga i Wojciechowi Witek za posprzątanie  kościoła i otoczenia.

Jest do nabycia kolejny numer Biuletynu Parafialnego z planem Kolędy.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” Bardzo przydatny w ostatnim tygodniu Adwentu dodatek specjalny zatytułowany ”Czekając na Nowonarodzonego”, znajdują się w nim krótkie medytacje i modlitwy, które pomogą lepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia, oraz propozycja rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną.

„Mały Gość Niedzielny” wyjaśnia znaczenie zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i podaje wskazówki jak radośnie i głęboko je przeżywać.