OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 NIEDZIELA ADWENTU 3.12.2023

Zachęcamy do nabywania opłatków przy wyjściu z kościoła, oraz naszych kalendarzy parafialnych.

Szczególnym sposobem naszego adwentowego przygotowania na spotkanie ze Zbawicielem jest uczestnictwo w Mszy wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie zwanej Roratami.

Roraty w poniedziałek, środę i sobotę o godz.700 a we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1700. Prosimy dzieci i młodzież o czynne włączenie się w przeżywanie Rorat przez wykonywanie proponowanych zadań i udzielanie odpowiedzi na sercach wyciętych z papieru ze swoim imieniem i nazwiskiem, pytanie na jutro jest następujące: Kto był założycielem Zakonu Franciszkanów?

Zapraszajmy i zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w Roratach.

Przypominam o tym szczególnie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, oraz dzieciom przygotowującym się do pierwszej Spowiedzi
i Komunii św. 

W poniedziałek, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.

W środę  przypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Jest to jeden z bardziej popularnych świętych. Z jego osobą wiąże się piękny zwyczaj obdarowywania się upominkami na wzór świętego, który miał wrażliwe serce
i starał się przychodzić z pomocą potrzebującym. Pamiętajmy, że nie jest to postać bajkowa jak nam się to powszechnie wmawia. Św. Mikołaj był biskupem Miry leżącej na terenie dzisiejszej Turcji, zmarł w połowie IV wieku, a jego relikwie znajdują się obecnie we włoskim mieście Bari.

W czwartek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. o godz. 700 i 1700 , podczas Mszy św. wieczornej poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

W sobotę, wspomnienie św. Jana Diego z Meksyku.

Także w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, będzie możliwość złożenia ofiary po Mszach świętych.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Kazimierze Walaszek, Katarzynie i Mirosławowi Szlachta i Arturowi Sarapata za posprzątanie kościoła
i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się z artykułami wprowadzających nas w przeżywanie tegorocznego Adwentu, w czasie którego będziemy szczególnie wpatrywać się w postać św. Franciszka.

Jest także do nabycia nowy dwumiesięcznik „Gościa Niedzielnego” jest to bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła” ten  pierwszy numer odpowiada na pytanie  skąd wiemy że Jezus istniał naprawdę. Cena egzemplarza 12 zł.

Grudniowy numer „Stasia” wprowadza najmłodszych w radosne przeżywanie Adwentu i Bożego Narodzenia poprzez różnego rodzaju konkursy, krzyżówki
i wykonywane ozdoby na choinkę.