OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 26.11.2023

         Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków, którymi będziemy łamać się przy wigilijnym stole. Po Mszy świętej, będzie je można nabyć przy wyjściu z kościoła, do opłatków jest dołączone sianko na stół wigilijny, zachęcam do ich zabrania. Proszę także o nabywanie naszych kalendarzy parafialnych.

Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 1100 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia, za ich publiczne odmówienie w dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny, oczywiście przy spełnieniu pozostałych warunków jakimi są: modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Natomiast po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

W czwartek, Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

W pierwszy piątek, pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1600.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do mszy św. o godz. 2400, która jest mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 900
w Brodach, a od godz. 1000  w Zebrzydowicach.

Także w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę naszą Parafię nawiedzi w ramach wizytacji kanonicznej
Ks. Bp Damian biskup, będzie uczestniczył w Mszy św. o godz. 900. Bezpośrednio po niej odbędzie się spotkanie w kościele ks. Biskupa ze wszystkich grupami naszej Parafii. Następnie ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 1100. Zachęcam wszystkich do licznego uczestnictwa w tych spotkaniach.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Grażynie Gajda, Ewelinie Nowak Józefie Komorowskiej i Annie Ramz za posprzątanie  kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Jest do zabrania kolejny numer Biuletynu Parafialnego.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto sięgnąć po artykuły które mówią o tym co łączy, a co dzieli Kościoły Katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia.