Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 26.11.2023

         Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków, którymi będziemy łamać się przy wigilijnym stole. Po Mszy świętej, będzie je można nabyć przy wyjściu z kościoła, do opłatków jest dołączone sianko na stół wigilijny, zachęcam do ich zabrania. Proszę także o nabywanie naszych kalendarzy parafialnych.

Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 1100 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia, za ich publiczne odmówienie w dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny, oczywiście przy spełnieniu pozostałych warunków jakimi są: modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Natomiast po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

W czwartek, Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

W pierwszy piątek, pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1600.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do mszy św. o godz. 2400, która jest mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 900
w Brodach, a od godz. 1000  w Zebrzydowicach.

Także w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę naszą Parafię nawiedzi w ramach wizytacji kanonicznej
Ks. Bp Damian biskup, będzie uczestniczył w Mszy św. o godz. 900. Bezpośrednio po niej odbędzie się spotkanie w kościele ks. Biskupa ze wszystkich grupami naszej Parafii. Następnie ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 1100. Zachęcam wszystkich do licznego uczestnictwa w tych spotkaniach.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Grażynie Gajda, Ewelinie Nowak Józefie Komorowskiej i Annie Ramz za posprzątanie  kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Jest do zabrania kolejny numer Biuletynu Parafialnego.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto sięgnąć po artykuły które mówią o tym co łączy, a co dzieli Kościoły Katolicki i prawosławny, oraz o owocach przyjęcia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela i Pana naszego życia.