Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 NIEDZIELA ADWENTU 10.12.2023

Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa
w Najświętszym Sakramencie. Również dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy
i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, będzie możliwość złożenia ofiary po Mszach świętych.

Także dzisiaj w 20 rocznicę wprowadzenia w naszej parafii codziennej modlitwy różańcowej przed Mszą św. zapraszamy do modlitwy o godz. 1030, by polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi tych wszystkich którzy w tej modlitwie uczestniczyli i tych, którzy teraz się modlą.

Roraty w poniedziałek, środę  i sobotę o godz.700, a we wtorek, czwartek
i piątek o godz.1700. Prosimy dzieci i młodzież o czynne włączenie się w przeżywanie Rorat. Przypominam młodzieży,  że uczestnictwo w roratach jest włączone w przygotowanie  do Bierzmowania.   

W środę, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

W czwartek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

We w sobotę o godz. 1700 spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży z kl. VII
i VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Zachęcamy do nabywania opłatków przy wyjściu z kościoła, oraz naszych kalendarzy parafialnych.

Pragniemy poinformować, że w tym roku w naszej Parafii będzie organizowany konkurs szopek Bożonarodzeniowych wykonanych osobiście, które można przynosić i umieszczać przed bocznymi ołtarzami, ogłoszenie wyników konkursu będzie po Roratach w sobotę 23 grudnia.

Podobnie jak w poprzednie lata Caritas organizuje adwentową akcję pomocy najbiedniejszym dzieciom przez rozprowadzanie świec wigilijnych. Caritas pobiera 10 zł. od każdej świecy, każda wyższa kwota pozostanie, jako ofiara na potrzeby charytatywne naszej parafii.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Marianowi Cichoń, Tomaszowi Kołodziej i Kazimierzowi Chodnik za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że osoby najbardziej potrzebujące mogą skorzystać z pomocy żywnościowej wydawanej przez Stowarzyszenie Nazaret i zespół Caritas
w Kalwarii Zebrzydowskiej Rynek 26 po wcześniejszym uzyskaniu skierowania z Ośrodka Pomocy Społecznej, szczegółowe informacje w gablocie.

Dzisiejszy „Gość Niedzielny” w cyklu adwentowym nawiązuje do osoby św. Franciszka pokazując nam czego możemy dzisiaj się od niego uczyć, natomiast w artykule „Wiele hałasu o in vitro” wyjaśnia że ta metoda nie jest sposobem na leczenie  niepłodności i uczy jak rozmawiać w tej trudnej sprawie by odkrywać prawdę.

W nowym numerze „Trwajcie w miłości” możemy przeczytać artykuł zawierający mało znane historie z życia niedawno zmarłej Wandy Półtawskiej, która cudem ocalona ratowała innych, oraz świadectwa innych ludzi, którzy doznali łaski nawrócenia i całkowicie zmieniło się ich życie.