Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2023

        Dzisiaj i przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zapowiadana zbiórka  na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą utalentowaną młodzież z ubogich rodzin.

Nabożeństwo  różańcowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 a w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 1700.

Również dzisiaj zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową na dróżkach rozpoczęcie o godz. 1430 przy Stacji u Piłata, w trakcie będziemy modlić się za zmarłych, których imiona i nazwiska prosimy przygotować na kartkach.

W poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika.

W środę święto św. Łukasza Ewangelisty.

W czwartek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

W piątek Uroczystość Św. Jana Kantego kapłana, głównego patrona naszej archidiecezji.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę zapraszamy Rodziców i dzieci z kl. III na spotkanie
w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. po Mszy św.
o godz. 1100 i Nabożeństwie Różańcowym.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Teresie Ryłko i Marii Lichota za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się podczas nabożeństw różańcowych.

Zbliża się miesiąc listopad w którym szczególnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów i błagamy
o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy modlić się za dusze zmarłych wspominając ich jednorazowo, lub przez cały rok w niedziele przed mszą świętą o godz. 900. Kartki z wypominkami będzie można składać codziennie po Mszy św. Pragnąc usprawnić ich przyjmowanie, a później odczytanie bez pomyłek proszę
o czytelne wypisywanie imion i nazwisk w pierwszym przypadku, oraz
o wypisywanie na oddzielnych kartkach wypominków rocznych
i jednorazowych. Wszystkich, którzy mają taką możliwość proszę
o wydrukowanie wypominków.

W obecnym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie warto sięgnąć po artykuły nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową
i jego wartościowego i ciągle aktualnego nauczania.

        Dzisiaj i przeżywamy XXIII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zapowiadana zbiórka  na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą utalentowaną młodzież z ubogich rodzin.Nabożeństwo  różańcowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 a w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 1700. Również dzisiaj zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową na dróżkach rozpoczęcie o godz. 1430 przy Stacji u Piłata, w trakcie będziemy modlić się za zmarłych, których imiona i nazwiska prosimy przygotować na kartkach.W poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 45 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.W środę święto św. Łukasza Ewangelisty.W czwartek wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.W piątek Uroczystość Św. Jana Kantego kapłana, głównego patrona naszej archidiecezji.W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież   o godz. 1615.W przyszłą niedzielę zapraszamy Rodziców i dzieci z kl. III na spotkanie w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. po Mszy św. o godz. 1100 i Nabożeństwie Różańcowym.Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Teresie Ryłko i Marii Lichota za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się podczas nabożeństw różańcowych.Zbliża się miesiąc listopad w którym szczególnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów i błagamy o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy modlić się za dusze zmarłych wspominając ich jednorazowo, lub przez cały rok w niedziele przed mszą świętą o godz. 900. Kartki z wypominkami będzie można składać codziennie po Mszy św. Pragnąc usprawnić ich przyjmowanie, a później odczytanie bez pomyłek proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk w pierwszym przypadku, oraz o wypisywanie na oddzielnych kartkach wypominków rocznych i jednorazowych. Wszystkich, którzy mają taką możliwość proszę o wydrukowanie wypominków.W obecnym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie warto sięgnąć po artykuły nawiązujące do 45 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową i jego wartościowego i ciągle aktualnego nauczania.