OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ ŚW. JANA PAWŁA II 22.10. 2023

       Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 i Nabożeństwie Różańcowym spotkanie

Rodziców i dzieci z kl. III w ramach przygotowania do Pierwszej Spowiedzi
i Komunii św. W tygodniu nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św.
o godz. 1700.

W piątek po Mszy św. wieczornej i Nabożeństwie Różańcowym zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania na modlitwę uwielbienia w domu parafialnym połączoną z adoracją, oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy o umocnienie w wierze.

W sobotę święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Również w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Wioletcie Sikora Pasternak, Małgorzacie Brózda, Izabeli Bucka i Klaudii Bucka  za posprzątanie  kościoła
 i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się podczas nabożeństw różańcowych.

Zbliża się miesiąc listopad w którym szczególnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy
o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Wypominki można składać po Mszach świętych.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozpoczyna się czteroodcinkowy cykl artykułów ukazujących wizję Kościoła jaka znajduje się w każdej z czterech Ewangelii, na początek zostaje przedstawiony obraz Kościoła w Ewangelii według św. Marka.