Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27 NIEDZIELA ZWYKŁA 8.10.2023

         Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 będzie procesja różańcowa wokół kościoła do pięciu ołtarzy.

Nabożeństwo różańcowe  w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 1700 zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału.

W poniedziałek, przypada liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka biskupa.   

W środę, wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

W piątek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, po nabożeństwie różańcowym spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży z kl. VII i VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania.

W sobotę, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.

Również w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  o godz. 1615.

W sobotę odbędzie się VIII Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie rozpoczęcie o godz. 900, a następnie procesja różańcowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na konferencję
i Eucharystię o godz. 1200 pod przewodnictwem ks. Kard. Stanisława Dziwisza.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny XXIII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka  na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą utalentowaną młodzież z ubogich rodzin.

Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową na dróżkach rozpoczęcie o godz. 1430 przy Stacji u Piłata, w trakcie będziemy modlić się za zmarłych, których imiona i nazwiska prosimy przygotować na kartkach.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu:  Zofii Kot, Stanisławie Okular, Katarzynie Stawowy, Monice Gałuszka i Annie Kozieł za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się podczas nabożeństw różańcowych.

Od wieczoru w piątek 17 listopada do południa w niedzielę 19 listopada będziemy przeżywać w naszym dekanacie trzydniowe rekolekcje dla dorosłych, osób samotnych, małżonków, rodziców i całych rodzin. Rekolekcje odbędą się w Domu rekolekcyjnym w Stanisławiu Dolnym, gdzie będzie można zamieszkać, lub codziennie dojeżdżać do ośrodka. Tematem przewodnim będzie: Jak w swojej rodzinie wzrastać w wierze? Rekolekcje poprowadzą ks. Bartłomiej z Przytkowic i ks. Kamil ze Spytkowic, więcej informacji na plakacie i umieszczonym tam adresie internetowym.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy cykl interesujących artykułów na temat rzymskiego synodu, który w październiku gromadzi biskupów i świeckich również z Polski, oraz szersze wyjaśnienie co to jest synodalność Kościoła.

Październikowy numer Stasia zawiera ciekawe zabawy, gry i różne historie dla najmłodszych, a szczególnie warto przeczytać opowiadanie „Niebiański ochroniarz”.