OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023

Dzisiaj łączymy się duchowo z Rodzinami naszej Archidiecezji modlącymi się w Kalwarii Zebrzydowskiej. W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika patrona Polski,

 W środę, przypada liturgiczne wspomnienie męczenników koreańskich Andrzeja, kapłana, Pawła i Towarzyszy.

W czwartek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII
w ramach przygotowania do Bierzmowania na modlitwę uwielbienia w domu parafialnym połączoną z adoracją, oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy o umocnienie w wierze.

W sobotę, wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, podczas różańca i Mszy św.  będziemy modlić się w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.

Również w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież 
o godz. 1615.

Zgodnie z poleceniem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w przyszłą niedzielę będziemy  obchodzili  Dzień Modlitwy za Młodzież  po Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary na cele duszpasterstwa młodzieży w naszej Archidiecezji.

Również w przyszłą niedzielę po  Mszy św. o godz. 1100 spotkanie Rodziców i dzieci z kl. III w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową na dróżkach rozpoczęcie o godz. 1430 przy Stacji u Piłata, w trakcie będziemy modlić się za zmarłych, których imiona i nazwiska prosimy przygotować na kartkach.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Katarzynie Łyczak, Janinie Trela, Marii Odrowąż, Agacie Piecek, Małgorzacie Jucha, Izabelli Łężniak, Barbarze Pacut, Marii Kaczka i Stanisławowi Mirek za posprzątanie  kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić szczególną uwagę na wywiad
z kard. Grzegorzem Rysiem między innymi o wypowiedziach papieża Franciszka, oraz na główny temat numeru o tym jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej, jak również zapoznać się z relacjami
z beatyfikacji rodziny  Ulmów.