OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2023

     Dzisiaj Zgodnie z poleceniem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego   obchodzimy  Dzień Modlitwy za Młodzież  po Mszy świętej będzie możliwość złożenia ofiary na cele duszpasterstwa młodzieży w naszej Archidiecezji.

Również  dzisiaj po  Mszy św. o godz. 1100 spotkanie Rodziców i dzieci z kl. III w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

Z powodu pogody dzisiejsza Droga Krzyżowa się nie odbędzie.

W środę, wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W czwartek, wspomnienie św. Wacława, męczennika.

W piątek w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku uczczeniu św. Michała Archanioła. Każdy kto nawiedzi naszą świątynię, przystąpi do Komunii świętej, pomodli się w intencjach Ojca świętego i nie ma przywiązania do grzechu może uzyskać łaskę odpustu, czyli darowania kary za grzechy już wcześniej odpuszczone w sakramencie pokuty. Po Mszy św. zachęcam wszystkich do uroczystego uczczenia naszego Patrona udając się przed figurę św. Michała Archanioła znajdującą się w grocie przed kościołem, aby tam oddać Mu pokłon i przeżegnać się wodą święconą.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu uczestnicząc w tym dniu w Mszy św. o godz. 700 i 900 a szczególnie w sumie odpustowej o godz. 1800, którą będzie połączona z jubileuszem 60 lecia kapłaństwa ks. Inf. Jakuba Gila i 25 lecia ks. Tomasza Szarlińskiego. Po sumie procesja wokół kościoła ku uczczeniu św. Michała Archanioła, prosimy
o włączenie się w nią wszystkie grupy parafialne. Panów niosących baldachim, oraz dzieci i młodzież proszę o przyjście w strojach krakowskich.

W sobotę wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie różańców dla dzieci z kl. III i pierwsze nabożeństwo różańcowe, a po nim spotkanie dla rodziców młodzieży z kl. VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu Bierzmowania.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Marii Brózda, Danucie Wojtyczka, Agacie Gwóźdź, Zofii Kamińskiej, Mariuszowi Sutor, Mirosławowi Sarapata i Sebastianowi Grzesiak za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

W czasach różnorodnych ataków na Kościół „Gość Niedzielny” przypomina zapomniane dzisiaj ofiary ataków komunistycznych, których przykładem jest bp Czesław Kaczmarek jakie były intrygi i jak wielkie jego cierpienia o tym możemy dowiedzieć się z artykułu „Biskup w czyśćcu na ziemi”.

W „Małym Gościu Niedzielnym” wśród wielu ciekawych informacji młodzi czytelnicy znajdą powody dla których warto rozpocząć praktykowanie Pierwszych  Sobót dla Dzieci.