Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10.09.2023

       Dzisiaj dzień beatyfikacji Rodziny Ulmów w Markowej.

We wtorek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

W środę, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w terenie, która rozpocznie się przy kościele o godz. 1800.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwsze spotkanie przygotowujące do Bierzmowania dla młodzieży z kl. VII i VIII.

W sobotę, wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

Również w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież 
o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę odbędzie się 31 Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Rozpoczęcie nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 900 przy stacji „u Piłata”, następnie Msza św. Przy ołtarzu polowym o godz. 1130 pod przewodnictwem Ks. abp Marka Jędraszewskiego.

Również w niedzielę 17 września jest organizowana pielgrzymka autokarowa na główne uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie Mogile, oraz nawiedzenie jednego z kościołów krakowskich wyjazd o godz. 700 planowany powrót około godz. 1500.

Zapisy telefoniczne u Pani Zofii Brózda.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Joannie Trela, Wandzie Lenik
i Andrzejowi Płaczkowiec za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Tygodnik „Gość Niedzielny” przeżywa jubileusz 100 rocznicę swojego powstania stąd znajdziemy w nim sylwetki redaktorów, niepublikowane opowieści i ciekawostki z ważnych wydarzeń których świadkami byli dziennikarze. Numer uzupełnia specjalny dodatek przygotowany na dzisiejszą beatyfikację Ulmów. Warto także zapoznać się z artykułem „Małżeństwa w Kościele, Kościół w domu” nawiązujący do wczorajszego spotkania na Jasnej Górze w związku z jubileuszem 50 lecia Wspólnoty Rodzin Domowego Kościoła, która jest gałęzią Ruchu Światło – Życie i okazała się potężnym konarem przynoszącym ciągle obfite owoce.