OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.07.2023

Dzisiaj przypada wspomnienie św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

We wtorek, przypada liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie
św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i samochodów, oraz innych pojazdów. Przy tej okazji odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Episkopatu Polski do spraw Misji składaną ofiarą możemy częściowo przyczynić się do zdobycia funduszy na środki transportu dla misjonarzy.

W środę, wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców N.M.P.

W sobotę, wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach III kwartału 2023 roku, wymieniam tylko te odcinki z których
w ostatnich tygodniach wpłynęła ofiara

Odcinek „Nad Pomnikiem”

Odcinek„ Na Brzegu”

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 400 zł.

Ofiara z Brodów 2900 zł. Ofiara z Zebrzydowic 4120 zł. W sumie: 7020 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni są wypisane  i umieszczone w gablotach. Dziękując wszystkim, którzy złożyli ofiarę, ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, by można było zdobyć środki na trwające obecnie prace w domu parafialnym.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Łucji Dragan, Bożenie Karelus, Magdalenie Dragan, Sylwii Płaczek, Karolinie Kowalskiej, Marii Baran, Wojciechowi Płaczek i Romanowi Madeja za posprzątanie  kościoła
i otoczenia.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” możemy poczytać o coraz popularniejszym w Polsce w. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina w. Szarbela, a także o tym jak zmieni się kolegium kardynalskie po ostatnich nominacjach papieża Franciszka.