OGŁOSZENIA PARAFIALNE 15 NIEDZIELA ZWYKŁA 16.07.2023

Dzisiaj, wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.

We wtorek, wspomnienie Św. Szymona z Lipnicy, kapłana.

W czwartek, wspomnienie bł. Czesława, kapłana.

W sobotę, święto św. Marii Magdaleny, podczas Różańca
i Mszy św. będziemy się modlić za Ojczyznę wspominając męczenników komunizmu a szczególnie sługę Bożego ks. Michała Rapacza męczennika.

W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i samochodów, oraz innych pojazdów.

Składamy serdeczne podziękowanie Pani: Małgorzacie Wieciech za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy reportaż z szóstej misji którą
w imieniu Papieża pełnił kard. Konrad Krajewski na ogarniętej wojną Ukrainie.

Warto także przeczytać wywiad z himalaistą ks. Krzysztofem Gardyną, moim kolegą rocznikowym, który ma na koncie kilkaset udanych wspinaczek, a wśród nich zdobycie ośmiotysięcznika w drodze na niego między innymi odprawiał Mszę św. obecnie jest proboszczem w Cieszynie.