OGŁOSZENIA PARAFIALNE 11 NIEDZIELA ZWYKŁA 18.06.2023

Dzisiaj zapraszam na Dróżki Matki Bożej, wyjście spod Klasztoru

W środę wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

W piątek o godz. 900 Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego.

W sobotę, Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Dróżki Pana Jezusa wyjście z Grobku

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach II kwartału 2023 roku, wymieniam tylko te odcinki z których
w ostatnich tygodniach wpłynęła ofiara

Odcinek „Nad Pomnikiem”

Suma: 200 zł.

Odcinek „Przy Strażnicy”

Suma: 50 zł.

Odcinek „Przy Szkole”

Suma: 500 zł.

Odcinek „Za cmentarzem”

Odcinek „Pod Lasem”

Odcinek „Bieńkowice”

Odcinek „Solca”

Suma: 200 zł.

Odcinek „Nad Winiarnią”

Suma: 300 zł.

Odcinek „Przy Sużywie”

Odcinek „Opax”

Suma: 100 zł.

Odcinek„ Na Brzegu”

Suma: 400 zł.

Ofiara z Brodów 1200 zł. Ofiara z Zebrzydowic 1700 zł. W sumie: 2900 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni, oraz tych, którzy złożyli ofiarę na konto parafialne są wypisane na czerwono i umieszczone w gablotach.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w tym kwartale złożyli ofiarę.

Przed nami trzecia w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego, Podobnie jak poprzednio proszę o zabranie kopert w których znajduje się szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki i szczegółowych planach na najbliższą przyszłość. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic. Jeszcze raz dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, bo przed nami sporo prac do wykonania podczas wakacji.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Tadeuszowi Paździora, oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła
i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w Krakowie IX Marsz dla życia i rodziny, który wyruszy o godz. 1200 z placu Matejki.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto między innymi  przeczytać artykuł „Mistyk ćwiczący serca” o mało znanej postaci jezuity Ojca Kaspra Drużbickiego, który propagował kult Serca Jezusa na ziemiach polskich na długo przed objawieniami św. Małgorzacie w Paray-le-Monial.

W wakacyjnym „Małym Gościu Niedzielnym” młodzi czytelnicy znajdą specjalny dodatek z mapą Polski, a na niej ciekawe i dziwne muzea, które warto odwiedzić, a także ciekawe artykuły między innymi o słynnym polskim skoczku narciarskim, kiedyś ministrancie, który przyznaje, że nie wstydzi się wiary.