OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.06.2023

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i samo uświetnienie  procesji eucharystycznej w Uroczystość Najświętszego Ciała
i Krwi Chrystusa. Zachęcam do codziennego uczestnictwa w Mszy św.
o godz. 1800 i  procesji eucharystycznej.

W poniedziałek, wspomnienie bł. Męczenników II wojny światowej Księży Piotra Dańkowskiego i Stanisława Pyrtka.

We wtorek, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

W środę, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, modlitwa różańcowa i podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo bł.  Męczenników
II Wojny Światowej, oraz błogosławieństwo dzieci i wianków.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 1800 Msza święta na zakończenie Roku Formacyjnego Wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci, młodzieży i rodzin Domowego Kościoła, z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
i św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, o godz.1600 Msza święta
z okazji Jubileuszu 60-lecia naszej szkoły w Zebrzydowicach, na którą Dyrekcja serdecznie wszystkich zaprasza.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Elżbiecie Pająk, Danucie Brożek, Krystynie Karelus, Błażejowi Stypuła, Zbigniewowi Szymuś za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

Dzisiaj w tygodniu podczas którego chcemy szczególnie uczcić Pana Jezusa
w Najświętszym Sakramencie w „Gościu  Niedzielnym” warto sięgnąć po artykuł ukazujący kilku świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym. Natomiast artykuł „Małe okienko na wielką rzecz” zwraca uwagę na skutki wydarzenia, które miało miejsce dokładnie 50 lat temu na Kopiej Górce w Krościenku, czyli aktu zawierzenia ruchu oazowego Najświętszej Maryi Pannie przez Kardynała Karola Wojtyłę.