OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4.06.2023

Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Podczas Mszy św. o godz. 1100 dzieci z kl. IV będą przeżywać rocznicę pierwszej Komunii św.

Również dzisiaj wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W środę, wspomnienie bł. Męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. 

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywana Bożym Ciałem. W tym dniu pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wielki dar Eucharystii nie tylko przez uczestnictwo w Mszy św. ale także przez udział w procesji eucharystycznej, podczas której Jezus w Najświętszym Sakramencie będzie przechodził po naszych ulicach, między naszymi domami. Msze św. w tym dniu będą o godz. 700, 900, a po niej procesja,
Zapraszamy wszystkich, którzy tylko mogą do uczestnictwa w procesji, za udział  w niej przy spełnieniu wszystkich zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Dzieci z kl. III i IV proszę o przyjście w swoich uroczystych strojach pierwszokomunijnych i przychodzenie w nich przez cały tydzień oktawy. Zapraszamy wszystkie grupy działające na terenie parafii do czynnego włączenia się w uświetnienie procesji zgodnie ze swoimi możliwościami, pamiętajmy o chorągwiach. Panów niosących baldachim proszę o przebranie się w strój krakowski.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy św.
o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100, zachęcamy do licznego uczestnictwa, a dzieci prosimy o czynne  włączania się  w procesję.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1100 będzie przyjęcie
i  błogosławieństwo nowych dzieci do wspólnoty służby liturgicznej męskiej
i żeńskiej.

Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci przeżywających rocznicę
I Komunii świętej za wykonaną pracę przy kościele i dekorację.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Bożenie Okular, Urszuli Gawron, Małgorzacie Gawron, Beacie Stanek, Renacie Stanek, Tadeuszowi Siwek, Maciejowi Gawron i Sebastianowi Bryndza, za posprzątanie kościoła
i otoczenia.

W sobotę odbędzie się XVI Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Klasztoru
w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczęcie Drogą Krzyżową o godz. 900,
a o godz. 1400 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp Roberta Chrząszcza.

W przyszłą niedzielę 11 czerwca w kościele w Stanisławiu Górnym będzie odprawiona Msza święta o godz. 1700 w oprawie muzycznej chóru „A niebo”

z Wadowic, oraz uwielbienie Pana Boga prowadzone przez zespół „Jednego Serca i Jednego Ducha”, który od 20 lat organizuje największe w Europie koncerty uwielbienia w Rzeszowie w Boże Ciało. Do wspólnego uwielbienia Pana Boga zapraszają ks. proboszcz Bogusław Zając i ks. Franciszek Płaczek.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza chętne osoby od 60 roku wzwyż pragnące żyć w sposób aktywny
i twórczy do Klubu „Senior +” w Kalwarii Zebrzydowskiej. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym klubie muszą wypełnić formularz rekrutacyjny i złożyć dokumenty w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do 1530, więcej informacji na plakacie.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy ciekawą rozmowę
z Arcybiskupem byłym sekretarzem papieża Benedykta XVI, znajdziemy tam także zdjęcia nowo wyświęconych kapłanów w naszej Archidiecezji, ich wybrane cytaty na obrazki prymicyjne, oraz artykuły podejmujące temat kapłaństwa we współczesnej Europie.

Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Podczas Mszy św. o godz. 1100 dzieci z kl. IV będą przeżywać rocznicę pierwszej Komunii św.

Również dzisiaj wspomnienie bł. Michała Giedroycia, zakonnika, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W środę, wspomnienie bł. Męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. 

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywana Bożym Ciałem. W tym dniu pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wielki dar Eucharystii nie tylko przez uczestnictwo w Mszy św. ale także przez udział w procesji eucharystycznej, podczas której Jezus w Najświętszym Sakramencie będzie przechodził po naszych ulicach, między naszymi domami. Msze św. w tym dniu będą o godz. 700, 900, a po niej procesja,
Zapraszamy wszystkich, którzy tylko mogą do uczestnictwa w procesji, za udział  w niej przy spełnieniu wszystkich zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Dzieci z kl. III i IV proszę o przyjście w swoich uroczystych strojach pierwszokomunijnych i przychodzenie w nich przez cały tydzień oktawy. Zapraszamy wszystkie grupy działające na terenie parafii do czynnego włączenia się w uświetnienie procesji zgodnie ze swoimi możliwościami, pamiętajmy o chorągwiach. Panów niosących baldachim proszę o przebranie się w strój krakowski.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy św.
o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100, zachęcamy do licznego uczestnictwa, a dzieci prosimy o czynne  włączania się  w procesję.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1100 będzie przyjęcie
i  błogosławieństwo nowych dzieci do wspólnoty służby liturgicznej męskiej
i żeńskiej.

Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci przeżywających rocznicę
I Komunii świętej za wykonaną pracę przy kościele i dekorację.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Bożenie Okular, Urszuli Gawron, Małgorzacie Gawron, Beacie Stanek, Renacie Stanek, Tadeuszowi Siwek, Maciejowi Gawron i Sebastianowi Bryndza, za posprzątanie kościoła
i otoczenia.

W sobotę odbędzie się XVI Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Klasztoru
w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpoczęcie Drogą Krzyżową o godz. 900,
a o godz. 1400 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp Roberta Chrząszcza.

W przyszłą niedzielę 11 czerwca w kościele w Stanisławiu Górnym będzie odprawiona Msza święta o godz. 1700 w oprawie muzycznej chóru „A niebo”

z Wadowic, oraz uwielbienie Pana Boga prowadzone przez zespół „Jednego Serca i Jednego Ducha”, który od 20 lat organizuje największe w Europie koncerty uwielbienia w Rzeszowie w Boże Ciało. Do wspólnego uwielbienia Pana Boga zapraszają ks. proboszcz Bogusław Zając i ks. Franciszek Płaczek.

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza chętne osoby od 60 roku wzwyż pragnące żyć w sposób aktywny
i twórczy do Klubu „Senior +” w Kalwarii Zebrzydowskiej. Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym klubie muszą wypełnić formularz rekrutacyjny i złożyć dokumenty w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kalwarii Zebrzydowskiej od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do 1530, więcej informacji na plakacie.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy ciekawą rozmowę
z Arcybiskupem byłym sekretarzem papieża Benedykta XVI, znajdziemy tam także zdjęcia nowo wyświęconych kapłanów w naszej Archidiecezji, ich wybrane cytaty na obrazki prymicyjne, oraz artykuły podejmujące temat kapłaństwa we współczesnej Europie.