Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 9.04.2023

        Przeżywamy trzeci dzień Triduum Paschalnego radując się ze zwycięstwa Chrystusa, zakończy się on  dzisiejszymi Nieszporami  Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 1500 w czasie których będziemy szczególnie dziękować za sakramenty chrztu świętego i bierzmowania. Kościół uroczyście świętuje Zmartwychwstanie Pańskie przedłużając je na okres pięćdziesięciu dni do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, szczególnie uroczyście przeżywa się pierwsze osiem dni jako Oktawę Zmartwychwstania, traktując je jako jeden dzień świąteczny.Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy Msze święte według porządku niedzielnego, składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.Składamy serdeczne podziękowanie Wspólnocie Ruchu Światło-Życie, Rodzinom Domowego Kościoła, Służbie Liturgicznej, Scholii, Różom Różańcowym i wszystkim, którzy włączyli się czynnie przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego.Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Również w piątek po Mszy św. około godz. 1830 odbędzie się ostatnia próba przedstawienia wielkanocnego proszę rodziców o umożliwienie wszystkim uczestniczenia w niej.W sobotę o godz. 900 dzieci z kl. III przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty. Natomiast o godz. 1200 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1615.W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży ze Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, oraz rodziny Domowego  Kościoła na spotkanie wielkanocne o godz. 1500, które rozpocznie się od przedstawienia teatralnego. Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Agnieszce Ożóg, Czesławie Pasternak, Celinie Maciaszek, Marceli i Bogdanowi Jędrzejczyk, Dorocie i Krzysztofowi Wróblewskim  za posprzątanie kościoła i otoczenia.  „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą. Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” jest poszerzony do 90 stron. Zamieszczono w nim duży blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim, w tym wywiad z ks. dr hab. Marcinem Kowalskim członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej, o tym jak w dzisiejszym, zmienionym kulturowo świecie przeżywać fundamentalną prawdę naszej wiary. 

        Przeżywamy trzeci dzień Triduum Paschalnego radując się ze zwycięstwa Chrystusa, zakończy się on  dzisiejszymi Nieszporami  Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 1500 w czasie których będziemy szczególnie dziękować za sakramenty chrztu świętego i bierzmowania.

Kościół uroczyście świętuje Zmartwychwstanie Pańskie przedłużając je na okres pięćdziesięciu dni do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, szczególnie uroczyście przeżywa się pierwsze osiem dni jako Oktawę Zmartwychwstania, traktując je jako jeden dzień świąteczny.

Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy Msze święte według porządku niedzielnego, składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Składamy serdeczne podziękowanie Wspólnocie Ruchu Światło-Życie, Rodzinom Domowego Kościoła, Służbie Liturgicznej, Scholii, Różom Różańcowym i wszystkim, którzy włączyli się czynnie
przygotowanie i przeżycie Triduum Paschalnego.

Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Również w piątek po Mszy św. około godz. 1830 odbędzie się ostatnia próba przedstawienia wielkanocnego proszę rodziców o umożliwienie wszystkim uczestniczenia w niej.

W sobotę o godz. 900 dzieci z kl. III przystąpią po raz pierwszy do Sakramentu Pokuty. Natomiast o godz. 1200 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież
o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży ze Wspólnoty Ruchu Światło-Życie, oraz rodziny Domowego  Kościoła na spotkanie wielkanocne o godz. 1500, które rozpocznie się od przedstawienia teatralnego.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Agnieszce Ożóg, Czesławie Pasternak, Celinie Maciaszek, Marceli i Bogdanowi Jędrzejczyk, Dorocie
i Krzysztofowi Wróblewskim  za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

Świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” jest poszerzony do 90 stron. Zamieszczono w nim duży blok tekstów o Zmartwychwstaniu Pańskim, w tym wywiad z ks. dr hab. Marcinem Kowalskim członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej, o tym jak w dzisiejszym, zmienionym kulturowo świecie przeżywać fundamentalną prawdę naszej wiary.