OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 5.03.2023

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o godz. 1100 Adoracja będzie trwała do godz. 1600 wtedy rozpocznie się Nabożeństwo Gorzkich Żali. Zechciejmy znaleźć chwilę czasu na spotkanie
z Chrystusem, jak również uczestniczyć w tym pięknym polskim nabożeństwie całymi rodzinami. Podczas Gorzkich Żali składka na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

W środę,  przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Bożego, założyciela Zakonu Bonifratrów, którym życzymy z okazji ich święta owocnego wypełniania swojej misji zakonnej.

W piątek Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, bezpośrednio po Mszy św. około godz. 1730.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieła sakralne związane z osobą
św. Jana Pawła II, która zostanie przesłana do Kurii.

Przed nami pierwsza w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego. Osoby, które nie uczyniły tego w zeszłą niedzielę proszę
o zabranie kopert w których znajduje szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic
i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic.

Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, by można było zdobyć środki na dalsze prace.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu:  Małgorzacie Syc, Marii Nowak, Anecie Łyczak, Magdalenie Czaickiej, Tomaszowi Pocztowskiemu, Maciejowi Pocztowskiemu, Andrzejowi Kania i Józefowi Kulawiak za posprzątanie  kościoła i otoczenia.

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” szczególnie polecana jest rozmowa o tym jak rozumieć pojęcie kary Bożej, które często jest błędnie interpretowane. Warto także sięgnąć po artykuł „Będę Panu wdzięczny” ukazujący jak bardzo ważne jest to by umieć być wdzięcznym, co wyraża propozycja śmiałej modlitwy „Panie Jezu, daj mi jutro jedynie to, za co dziś jestem wdzięczny”.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na dzieła sakralne związane z osobą
św. Jana Pawła II, która zostanie przesłana do Kurii.

Marcowy numer „Stasia” proponuje najmłodszym różne  teksty, kolorowanki, konkursy wprowadzające w przeżywanie Wielkiego Postu.v