Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 NIEDZIELA ZWYKŁA 22.01.2023

    Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.

Również dzisiaj zapraszam  na spotkanie rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. które rozpocznie się od Jasełek
o godz. 1500.

We wtorek, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę, Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

W  czwartek, wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W piątek, wspomnienie św. Anieli Merici, dziewicy.

Również w piątek po Mszy św. zapraszamy członków Bractwa św. Michała Archanioła, młodzież przygotowującą się do Bierzmowania i  wszystkich chętnych na wieczorną modlitwę  uwielbienia związaną z osobą Papieża Benedykta XVI, która odbędzie się w Sali Domu Parafialnego. Po modlitwie będzie jeszcze spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

W sobotę, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

Również w sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od
godz. 900 w Brodach, a od godz. 1000 w Zebrzydowicach.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na ostatnie Jasełka o godz. 1500  rodziców wraz z dziećmi z kl. I i II, oraz tych którzy nie mogli ich obejrzeć  wcześniej.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Beacie Wojciechowskiej, Marzenie Moskała i Franciszkowi Antonik za posprzątanie  kościoła i otoczenia.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej zwraca się z prośbą o włączenie się w akcję „Paczka dla Ukrainy”, aby wesprzeć tych, którzy zostali w swoim kraju i w tym czasie wojny potrzebują wsparcia, szczegóły akcji znajdują się na plakacie
w gablocie.

W „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się z artykułami przypominającym postać zamordowanej w Boliwii 24 stycznia 2017 roku młodej wolontariuszki misyjnej Heleny Kmieć pochodzącej z naszej diecezji, której proces beatyfikacyjny się rozpoczął. Znajdziemy tam także ciekawy artykuł „Przemieniony, nawrócony, powołany…” o spotkaniu św. Pawła z Chrystusem pod Damaszkiem, o tym jaki był charakter tego wydarzenia i co o nim  mówi  on sam.

W „Małym Gościu Niedzielnym” można znaleźć informacje o tym co papież Benedykt XVI powiedział dzieciom i ministrantom, oraz co swoim wnukom pragną  powiedzieć babcie i dziadkowie.