OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 NIEDZIELA ZWYKŁA 29.01. 2023

Dzisiaj zapraszamy na ostatnie Jasełka o godz. 1500  rodziców wraz
z dziećmi z kl. I i II, oraz wszystkich, którzy ich jeszcze nie obejrzeli.

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej, ponieważ w tym dniu podczas każdej Mszy św. błogosławimy świece nazywane „Gromnicami”. 2 lutego przeżywamy równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego, dziękujemy za wszystkie osoby poświęcone Panu Bogu w życiu zakonnym i modlimy się o nowe powołania
zakonne również z naszej parafii. Msze św. o godz. 700  i 1700, składka na zakony kontemplacyjne.

W piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika,

Prosimy wszystkie osoby, które mają taką możliwość o pomoc w zdjęciu dekoracji Bożonarodzeniowych w piątek około godz. 800.

W pierwszy piątek miesiąca,  pamiętajmy  o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1600.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do mszy św. o godz. 2400, która jest Mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

Składamy serdeczne podziękowanie Paniom: Barbarze Tatka i Agnieszce Tatka za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

W sobotę 4 stycznia w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się Męski Różaniec, rozpoczęcie Mszą św. w parafii św. Józefa o godz. 700, a później przejście do Sanktuarium połączone z modlitwą różańcową.

Jest do nabycia kolejny numer „Biuletynu Parafialnego”.

W „Gościu Niedzielnym” warto sięgnąć po artykuły „Sakrament ratunkowy”
o spowiedzi, będącej łaską, której ogromu nie pojmujemy, czasami tylko przeczuwamy, oraz „W cieniu proroctwa Symeona” pomagający odkryć głębię wydarzenia, które wspominamy 2 lutego.

Dzisiaj zapraszamy na ostatnie Jasełka o godz. 1500  rodziców wraz
z dziećmi z kl. I i II, oraz wszystkich, którzy ich jeszcze nie obejrzeli.

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

W piątek wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika,

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od

Jest do nabycia kolejny numer „Biuletynu Parafialnego”.

W „Gościu Niedzielnym” warto sięgnąć po artykuły „Sakrament ratunkowy”

Jest do nabycia pierwszy numer katolickiego dwumiesięcznika  ewangelizacyjnego „Trwajcie w miłości”, który stanowi kontynuację czasopisma „Miłujcie się”. Jest on redagowany przez ten sam zespół redakcyjny, który pragnie zachować i kontynuować dotychczasową misję.