OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1.01.2023

        Dzisiaj  pierwszy dzień Nowego Roku zapraszam do modlitwy uroczystym starożytnym hymnem zaczerpniętym z liturgii bizantyjskiej nazywanym Akatystem ku uczczeniu Maryi jako Świętej Bożej Rodzicielki,
o godz. 1600.

W poniedziałek, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana potocznie Świętem Trzech Króli. W tym dniu katolicy są zobowiązany do uczestnictwa w Mszy św. odprawianej według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione kadzidło i kreda, którymi powinniśmy okadzić i oznaczyć swój dom. By to było możliwe po każdej Mszy świętej będzie można nabyć kadzidło.  W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji misji, na ten cel będzie przeznaczona składka. W tym dniu odbędzie się tzw. „Orszak Trzech Króli” ku uczczeniu tej wielkiej Tajemnicy Objawienia się Nowonarodzonego Zbawiciela Światu. Zapraszam do udziału w tym „Orszaku”, który wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 1100.Nasz „Orszak” skieruje się do Konwentu Bonifratrów gdzie, wszyscy uczestnicy będą mogli podobnie jak biblijni Mędrcy ze Wschodu oddać cześć Bożemu Dziecięciu. Urok tego „Orszaku” polega na tym, że każdy z jego uczestników może wcielić się w postacie owych „Mędrców” nazywanych w naszej tradycji „Królami” otrzymując specjalną koronę, a jeżeli chce może przebranie się w strój nawiązujący do tamtej epoki,
a następnie ze śpiewem kolęd wyruszymy w stronę Konwentu, by w ten sposób publicznie wyznać swoją wiarę i oddać cześć Zbawicielowi, którego winniśmy głosić całemu światu. W szczególny sposób w Orszaku będą czynnie uczestniczyć dzieci z kl. II i z III w ramach przygotowania do spotkania
z Panem Jezusem w sakramencie Pokuty i Eucharystii. Równocześnie publicznie przed uczestnikami orszakowymi swoje pragnienie przyjęcia sakramentu Bierzmowania wyrazi młodzież z kl. VIII i I. Szkół Średnich wypisując na ozdobionej kartce z bloku technicznego swoje imię i nazwisko ze słowami „wyznaję wiarę w Ciebie Panie i pragnę przystąpić do sakramentu Bierzmowania”, po odczytaniu tych słów każda osoba złożą ją przed żłóbkiem
z Dzieciątkiem Jezus.

Jest to także pierwszy piątek, pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. W tym dniu nie będzie adoracji w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy rodziców  z dziećmi, które w minionym roku przyjęły sakrament chrztu świętego. Chcemy wspólnie podziękować za łaskę tego pierwszego
i najważniejszego sakramentu oraz prosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci
i ich rodziców.

Również w przyszłą niedziele zapraszamy na spotkanie opłatkowe Wspólnoty Róż Różańcowych, Rycerzy Kolumba i wszystkich chętnych które rozpocznie się o godz. 1500 od jasełek.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Marii Błasiak, Marcie Franik, Anecie Podoba, Jolancie Opyrchał, Adamowi Wróbel i Grzegorzowi Drzyzga za posprzątanie   kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą

        Dzisiaj  pierwszy dzień Nowego Roku zapraszam do modlitwy uroczystym starożytnym hymnem zaczerpniętym z liturgii bizantyjskiej nazywanym Akatystem ku uczczeniu Maryi jako Świętej Bożej Rodzicielki,
o godz. 1600.

W poniedziałek, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego nazywana potocznie Świętem Trzech Króli. W tym dniu katolicy są zobowiązany do uczestnictwa w Mszy św. odprawianej według porządku niedzielnego. Podczas Mszy św. zostaną pobłogosławione kadzidło i kreda, którymi powinniśmy okadzić i oznaczyć swój dom. By to było możliwe po każdej Mszy świętej będzie można nabyć kadzidło.  W tym dniu szczególnie modlimy się w intencji misji, na ten cel będzie przeznaczona składka. W tym dniu odbędzie się tzw. „Orszak Trzech Króli” ku uczczeniu tej wielkiej Tajemnicy Objawienia się Nowonarodzonego Zbawiciela Światu. Zapraszam do udziału w tym „Orszaku”, który wyruszy z naszego kościoła po Mszy św. o godz. 1100.Nasz „Orszak” skieruje się do Konwentu Bonifratrów gdzie, wszyscy uczestnicy będą mogli podobnie jak biblijni Mędrcy ze Wschodu oddać cześć Bożemu Dziecięciu. Urok tego „Orszaku” polega na tym, że każdy z jego uczestników może wcielić się w postacie owych „Mędrców” nazywanych w naszej tradycji „Królami” otrzymując specjalną koronę, a jeżeli chce może przebranie się w strój nawiązujący do tamtej epoki,
a następnie ze śpiewem kolęd wyruszymy w stronę Konwentu, by w ten sposób publicznie wyznać swoją wiarę i oddać cześć Zbawicielowi, którego winniśmy głosić całemu światu. W szczególny sposób w Orszaku będą czynnie uczestniczyć dzieci z kl. II i z III w ramach przygotowania do spotkania
z Panem Jezusem w sakramencie Pokuty i Eucharystii. Równocześnie publicznie przed uczestnikami orszakowymi swoje pragnienie przyjęcia sakramentu Bierzmowania wyrazi młodzież z kl. VIII i I. Szkół Średnich wypisując na ozdobionej kartce z bloku technicznego swoje imię i nazwisko ze słowami „wyznaję wiarę w Ciebie Panie i pragnę przystąpić do sakramentu Bierzmowania”, po odczytaniu tych słów każda osoba złożą ją przed żłóbkiem
z Dzieciątkiem Jezus.

Jest to także pierwszy piątek, pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. W tym dniu nie będzie adoracji w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę Chrztu Pańskiego na Mszę św. o godz. 1100 zapraszamy rodziców  z dziećmi, które w minionym roku przyjęły sakrament chrztu świętego. Chcemy wspólnie podziękować za łaskę tego pierwszego
i najważniejszego sakramentu oraz prosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci
i ich rodziców.

Również w przyszłą niedziele zapraszamy na spotkanie opłatkowe Wspólnoty Róż Różańcowych, Rycerzy Kolumba i wszystkich chętnych które rozpocznie się o godz. 1500 od jasełek.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Marii Błasiak, Marcie Franik, Anecie Podoba, Jolancie Opyrchał, Adamowi Wróbel i Grzegorzowi Drzyzga za posprzątanie   kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą

Jest do nabycia styczniowy numer „Stasia”, który zawiera nowe opowiadania, zimowe zabawy i przepis na deser dla babci i dziadka.

Jest do nabycia styczniowy numer „Stasia”, który zawiera nowe opowiadania, zimowe zabawy i przepis na deser dla babci i dziadka.