OGŁOSZENIA PARAFIALNE 1 NIEDZIELA ADWENTU 27.11. 2022

Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków, którymi będziemy łamać się przy wigilijnym stole. Po Mszy świętej, będzie je można nabyć przy wyjściu z kościoła, zachęcam do ich zabrania.

Natomiast po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

Szczególnym sposobem naszego adwentowego przygotowania na spotkanie ze Zbawicielem jest uczestnictwo w Mszy wotywnej o Najświętszej Maryi Pannie zwanej Roratami.

Roraty w poniedziałek, środę i sobotę o godz.700 a we wtorek, czwartek i piątek o godz. 1700.

Prosimy dzieci i młodzież o czynne włączenie się w przeżywanie Rorat przez wykonywanie proponowanych zadań i udzielanie odpowiedzi na sercach wyciętych z papieru ze swoim imieniem i nazwiskiem, pytanie na jutro jest następujące: Czyim ojcem był św. Joachim?

Zapraszajmy i zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w Roratach.

Przypominam o tym szczególnie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, oraz dzieciom przygotowującym się do pierwszej Spowiedzi
i Komunii św.

W środę, Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

W pierwszy piątek, pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1600.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do mszy św. o godz. 2400, która jest mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, również w sobotę, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 900 w Brodach, a od godz. 1000  w Zebrzydowicach.

Także w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież

Od dzisiaj można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Lucynie Pilch, Marii Bednarz, Małgorzacie Brózda, Marii Ball, Magdalenie i Robertowi Radwan za posprzątanie kościoła i otoczenia.

Rodzina Chorego Oliwiera Komana z Wadowic składa serdeczne podziękowanie za złożoną ofiarę w kwocie 4470 zł. i zapewnia o modlitewnej pamięci.

Jest do zabrania kolejny numer Biuletynu Parafialnego.

Dzisiejszy „Gość Niedzielny” prezentuje między innymi dwie ciekawe postacie, pierwszą jest Józef jeden z synów Jakuba, który cierpliwie znosząc swoje trudności osiągnął wyjątkową dojrzałość, przyjmując przemieniający dar od Boga. Drugim jest jeden ze spowiedników św. Siostry Faustyny O. Józef  Andrasz, który otrzymał wyjątkowe dary od Boga, a obecnie rozpoczyna się

Zapraszajmy i zachęcajmy się wzajemnie do uczestnictwa w Roratach.

i Komunii św.

W środę, Święto Św. Andrzeja, Apostoła.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od

Od dzisiaj można zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok.

Jest do zabrania kolejny numer Biuletynu Parafialnego.

jego proces beatyfikacyjny.