OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022

      Dzisiaj na zakończenie Mszy św. o godz. 1100 odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia, za ich publiczne odmówienie w dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny, oczywiście przy spełnieniu pozostałych warunków jakimi są: modlitwa w intencjach Ojca Świętego i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Również dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na lekarstwo dla Oliwiera Komana z Wadowic.

W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

We wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, która jest patronką muzyki kościelnej.

W czwartek wspomnienie męczenników wietnamskich Andrzeja kapłana
i towarzyszy.

W piątek, wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy
i męczennicy, jest to ostatni piątek miesiąca dlatego modlimy się w intencjach Bractwa św. Michała Archanioła

Również w piątek po Mszy św. zapraszamy członków Bractwa św. Michała Archanioła, młodzież przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania
i  wszystkich chętnych na wieczorną modlitwę uwielbienia w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości modląc się równocześnie o pokój za naszą wschodnią granicą i na całym świecie, która odbędzie się w Sali Domu Parafialnego.

W sobotę zapraszamy na zabawę andrzejkową wspólnotę Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1630.

W przyszłą niedzielę  po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków, którymi będziemy łamać się przy wigilijnym stole. Będzie je można zabrać przy wyjściu z kościoła. Do opłatków będzie dołączone sianko na stół wigilijny.

Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. wraz z rodzicami.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Pawłowi Jurek, Marcinowi Gronkowskiemu i Krystynie Gronkowskiej za posprzątanie  kościoła
i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Ks. Proboszcz prosi, aby nie przyklejać do gabloty na placu kościelnym żadnych plakatów, do tego służy tablica przy schodach.

Członkowie Bractwa św. Michała Archanioła  już prawie od wybuchu wojny na Ukrainie codzienną modlą się o pokój uczestnicząc w Drodze Krzyżowej
o godz.1500, na którą zapraszamy wszystkich chętnych, a przynajmniej raz
w miesiącu w trzeci piątek również o godz. 1500.

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej uprzejmie informuje mieszkańców gminy, iż wnioski o zakup preferencyjnego węgla na okres realizacji do 31 grudnia 2022r. należy składać w Urzędzie Miasta w terminie do poniedziałku 21 listopada do godziny 1400. Wnioski na zakup paliwa na okres od 1 stycznia  do 30 kwietnia 2023 r. można składać w terminie późniejszym.

W dzisiejszym ‘Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się z artykułami, które pomagają lepiej zrozumieć jak Jezus pojmował władzę i czym różni się ona od naszych współczesnych wyobrażeń, oraz z tym jak w oparciu o Dzienniczek św. Faustyny wyobrażają Sobie współcześni malarze wizerunek Jezusa Miłosiernego.

„Mały Gość Niedzielny” przygotowuje młodych czytelników do owocnego przeżycia czasu Adwentu.