OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4.12.2022

      Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Roraty w poniedziałek, środę  i sobotę o godz.700, a we wtorek, czwartek
i piątek o godz.1700. Prosimy dzieci i młodzież o czynne włączenie się w przeżywanie Rorat. Przypominam młodzieży,  że uczestnictwo w roratach jest włączone w przygotowanie  do Bierzmowania.   

We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Jest to jeden z bardziej popularnych świętych. Z jego osobą wiąże się piękny zwyczaj obdarowywania się upominkami na wzór świętego, który miał wrażliwe serce
i starał się przychodzić z pomocą potrzebującym. Pamiętajmy, że nie jest to postać bajkowa jak nam się to powszechnie wmawia. Św. Mikołaj był biskupem Miry leżącej na terenie dzisiejszej Turcji, zmarł w połowie IV wieku, a jego relikwie znajdują się obecnie we włoskim mieście Bari.

W środę, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. o godz. 700 i 1700 , podczas Mszy św. wieczornej poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

W piątek, wspomnienie św. Jana Diego z Meksyku.

Podobnie jak w poprzednie lata Caritas organizuje adwentową akcję pomocy najbiedniejszym dzieciom przez rozprowadzanie świec wigilijnych. Caritas pobiera 9 zł. od każdej świecy, każda wyższa kwota pozostanie, jako ofiara na potrzeby charytatywne naszej parafii.

Kto nie uczynił tego w minioną niedzielę, może również dzisiaj zaopatrzyć się
w opłatki przy wyjściu z kościoła.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Barbarze Pilarczyk, Danucie Kowalczyk, Małgorzacie Pilarczyk, Paulinie Zawalonka, Łucji, Wiktorii, Patrykowi Gronkowskim, Sławomirowi Śmiech i Sylwestrowi Oleś za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę zapraszamy członków Róż różańcowych i nie tylko do modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 1100 w czasie której będziemy wspominać 19 rocznicę wprowadzenia w naszej parafii codziennej modlitwy różańcowej przed Mszą św. i polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi tych wszystkich którzy w tej modlitwie uczestniczyli i tych, którzy teraz się modlą.

Dzisiejszy „Gość Niedzielny” podejmuje temat Kościoła, między innymi starając się odpowiedzieć na pytanie, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół? A w cyklu adwentowym możemy poczytać o kolejnych wskazówkach na drodze do świętości jakimi są gorliwość i zapał.

Miesięcznik „Staś” proponuje najmłodszym różnego rodzaju zajęcia na czas Adwentu przygotowujące do Świąt Bożego Narodzenia.

      Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Roraty w poniedziałek, środę  i sobotę o godz.700, a we wtorek, czwartek
i piątek o godz.1700. Prosimy dzieci i młodzież o czynne włączenie się w przeżywanie Rorat. Przypominam młodzieży,  że uczestnictwo w roratach jest włączone w przygotowanie  do Bierzmowania.   

We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Jest to jeden z bardziej popularnych świętych. Z jego osobą wiąże się piękny zwyczaj obdarowywania się upominkami na wzór świętego, który miał wrażliwe serce
i starał się przychodzić z pomocą potrzebującym. Pamiętajmy, że nie jest to postać bajkowa jak nam się to powszechnie wmawia. Św. Mikołaj był biskupem Miry leżącej na terenie dzisiejszej Turcji, zmarł w połowie IV wieku, a jego relikwie znajdują się obecnie we włoskim mieście Bari.

W środę, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze św. o godz. 700 i 1700 , podczas Mszy św. wieczornej poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

W piątek, wspomnienie św. Jana Diego z Meksyku.

Podobnie jak w poprzednie lata Caritas organizuje adwentową akcję pomocy najbiedniejszym dzieciom przez rozprowadzanie świec wigilijnych. Caritas pobiera 9 zł. od każdej świecy, każda wyższa kwota pozostanie, jako ofiara na potrzeby charytatywne naszej parafii.

Kto nie uczynił tego w minioną niedzielę, może również dzisiaj zaopatrzyć się
w opłatki przy wyjściu z kościoła.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Barbarze Pilarczyk, Danucie Kowalczyk, Małgorzacie Pilarczyk, Paulinie Zawalonka, Łucji, Wiktorii, Patrykowi Gronkowskim, Sławomirowi Śmiech i Sylwestrowi Oleś za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

W przyszłą niedzielę zapraszamy członków Róż różańcowych i nie tylko do modlitwy różańcowej przed Mszą św. o godz. 1100 w czasie której będziemy wspominać 19 rocznicę wprowadzenia w naszej parafii codziennej modlitwy różańcowej przed Mszą św. i polecać Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi tych wszystkich którzy w tej modlitwie uczestniczyli i tych, którzy teraz się modlą.

Dzisiejszy „Gość Niedzielny” podejmuje temat Kościoła, między innymi starając się odpowiedzieć na pytanie, czy można wierzyć w Boga, nie wierząc w Kościół? A w cyklu adwentowym możemy poczytać o kolejnych wskazówkach na drodze do świętości jakimi są gorliwość i zapał.

Miesięcznik „Staś” proponuje najmłodszym różnego rodzaju zajęcia na czas Adwentu przygotowujące do Świąt Bożego Narodzenia.