OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30 NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2022

Nabożeństwo  różańcowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 a w tygodniu nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 1700.

Przed nami czwarta w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego. Osoby, które nie uczyniły tego w zeszłą niedzielę proszę
o zabranie kopert w których znajduje szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic
i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic.

Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, by zdobyć środki na pokrycie długu za prace wykonane podczas wakacji.

Dzisiaj młodzież z Brodów zbiera przed kościołem środki na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Również dzisiaj zapraszamy wszystkich, którzy nie uczynili tego wcześniej na bajkę  zagraną na scenie teatralnej  w domu parafialnym przez wspólnotę oazową o godz.1500.

W piątek, święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież

W przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. o godz. 1100 rodziców i dzieci
z kl. III , a później po nabożeństwie różańcowym na spotkanie w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

Składamy serdeczne podziękowanie Pani Stanisławie Okular za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą i podczas nabożeństw różańcowych.

Zbliża się miesiąc listopad w którym szczególnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów, błagamy
o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. Wypominki można składać po Mszach świętych.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się z artykułem „Jak modlą się grekokatolicy?”, który ukazuje jaka jest różnica w Liturgii Mszy św. w Kościele prawosławnym i katolickim i pomaga lepiej zrozumieć i głębiej przeżywać Eucharystię.

„W Małym Gościu Niedzielnym” młodzi czytelnicy mogą zapoznać się kilkoma świętymi, którzy mogą im pomóc w trudnych sytuacjach życiowych, oraz o wsparciu jakiego udzielają aniołowie.

W piątek, święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. o godz. 1100 rodziców i dzieci