OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29 NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10. 2022

Dzisiaj wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i przeżywamy XXII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. zapowiadana zbiórka  na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą utalentowaną młodzież z ubogich rodzin.

Nabożeństwo  różańcowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 a w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 1700.

Również dzisiaj zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową na dróżkach rozpoczęcie o godz. 1430 przy Stacji u Piłata, w trakcie będziemy modlić się za zmarłych, których imiona i nazwiska prosimy przygotować na kartkach.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach III kwartału 2022r. wymieniam tylko te odcinki z których w ostatnich miesiącach wpłynęła ofiara

Odcinek„Nad Pomnikiem”

Suma: 350 zł.

Odcinek„Przy Strażnicy”

Suma: 200 zł.

Odcinek„Za Cmentarzem”

Odcinek „Górka Dolna”

Suma: 300 zł.

Odcinek „Bieńkowice”

Suma: 600 zł.

Odcinek „Przy Konwencie”

Odcinek „Solca”

Suma: 100 zł.

Odcinek „Nad Winiarnią”

Suma: 750 zł.

Odcinek „Przy Sużywie”

Odcinek„ Nad Cedronem”

Suma: 50 zł.

Odcinek„ Na Brzegu”

Suma: 550 zł.

Ofiara z Brodów 1600 zł. Ofiara z Zebrzydowic 1750 zł. W sumie: 3350 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich miesięcy, oraz tych którzy złożyli ofiarę na konto parafialne są wypisane na czerwono  i umieszczone w gablotach.

Przed nami czwarta w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego, Podobnie jak poprzednio proszę o zabranie kopert w których znajduje się szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic. Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, by można było zdobyć środki na pokrycie długu za prace wykonane podczas wakacji.

W poniedziałek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika.

We wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty.

W środę wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

W czwartek Uroczystość Św. Jana Kantego kapłana, głównego patrona naszej archidiecezji.

W piątek po nabożeństwie różańcowym spotkanie dla młodzieży z kl. I Szkół Średnich w ramach przygotowania do Bierzmowania.

W sobotę, Uroczystość św. Jana Pawła II papieża.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich, na  przedstawienie teatralne przygotowane przez wspólnotę oazową o godz.1500, które będzie zagrane ostatni

raz w tym roku.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Danucie Słowikowskiej, Irenie Kosińskiej, Elżbiecie Pasek, Ewelinie Pasek za posprzątanie  kościoła
i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się podczas nabożeństw różańcowych.

Zbliża się miesiąc listopad w którym szczególnie pamiętamy o modlitwie za zmarłych. Pięknym zwyczajem jest wyczytywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, których polecamy modlitwie Kościoła. Każde imię to osobna historia, niepowtarzalny ludzki los. Modląc się za zmarłych, dziękujemy za ich życie, za dobro, które wnieśli, prosimy o przebaczenie ich grzechów i błagamy
o dar nieba. My też kiedyś będziemy potrzebowali takiej modlitwy. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy modlić się za dusze zmarłych wspominając ich jednorazowo, lub przez cały rok w niedziele przed mszą świętą o godz. 900. Kartki z wypominkami będzie można składać codziennie po Mszy św. Pragnąc usprawnić ich przyjmowanie, a później odczytanie bez pomyłek proszę
o czytelne wypisywanie imion i nazwisk w pierwszym przypadku, oraz

Suma: 50 zł.

Odcinek„ Na Brzegu”

Suma: 550 zł.

Ofiara z Brodów 1600 zł. Ofiara z Zebrzydowic 1750 zł. W sumie: 3350 zł.

W poniedziałek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa
i męczennika.

We wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty.

W środę wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

W sobotę, Uroczystość św. Jana Pawła II papieża.

raz w tym roku.

i otoczenia.

o czytelne wypisywanie imion i nazwisk w pierwszym przypadku, oraz
o wypisywanie na oddzielnych kartkach wypominków rocznych