OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 9.10.2022

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka biskupa.    Po Mszy św. o godz. 1100procesja różańcowa wokół  kościoła do pięciu ołtarzy.

Nabożeństwo różańcowe  w tygodniu codziennie po Mszy św. o godz. 1700 zapraszamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału.

We wtorek, wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

W czwartek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

W piątek, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.

W sobotę, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

Zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  o godz. 1615.

Również w  sobotę po nabożeństwie różańcowym zapraszamy wszystkich na wieczorną modlitwę uwielbienia w wigilię wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, która odbędzie się w Sali Domu Parafialnego.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejny XXII Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka  na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą utalentowaną młodzież z ubogich rodzin.

Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na parafialną Drogę Krzyżową na dróżkach rozpoczęcie o godz. 1430 przy Stacji u Piłata, w trakcie będziemy modlić się za zmarłych, których imiona i nazwiska prosimy przygotować na kartkach.

Rodzina Zosi Pająk ze Skawinek składa serdeczne podziękowanie za okazane wsparcie i ofiarowaną kwotę 5460 zł. i zapewnia o swojej modlitwie.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu:  Agacie Gwóźdź, Halinie Sutor, Zofii Kamińskiej, Danucie Wojtyczko, Mirosławowi Sarapata i Marcinowi Pająk za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się podczas nabożeństw różańcowych.

W „Gościu Niedzielnym” warto sięgnąć po artykuły, które mówią o tym jaka jest rola wychowania rodzinnego i katechezy w przekazywaniu wartości chrześcijańskich, oraz jaka jest rola świeckich, a w tym także kobiet w liturgii.

We wtorek, wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

W czwartek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.

W piątek, wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.

W sobotę, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.