OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24 NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022

     Łączymy się duchowo z uczestnikami 30 Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

We wtorek, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w terenie, która rozpocznie się przy kościele o godz. 1700.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W piątek, wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

 W przyszłą niedzielę zgodnie z poleceniem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będziemy obchodzić kolejny Dzień Modlitwy za Młodzież wraz ze zbiórką do puszek po Mszach świętych na cele duszpasterstwa młodzieży w naszej Archidiecezji.

Również w przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. o godz. 1100, a później na spotkanie w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. dzieci z kl. III wraz z Rodzicami.

W zeszłym roku minęło 50 lat od czasu gdy w Zebrzydowicach powstała wspólnota oazowa. W związku z tą rocznicą odbyło się jubileuszowe spotkanie podczas którego pojawiło się życzenie, by podobne spotkanie miało miejsce również w tym roku. Realizując tą prośbę obecna wspólnota Ruchu Światło-Życie wraz z ks. Proboszczem  zapraszają wszystkich, którzy w ciągu tych już ponad pięćdziesięciu lat formowali się w tej wspólnocie do uczestnictwa
w  spotkaniu  w sobotę 24 września. Rozpocznie się ono Mszą świętą
o godz.1500, a później dalsza część uroczystości będzie w sali Domu Parafialnego. 

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Urszuli Hobot, Leokadii Wróblewskiej i Jolancie Kubiś za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

W niedzielę 18 września jest organizowana pielgrzymka autokarowa na główne uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie Mogile pod przewodnictwem ks. Kardynała Kazimierza Nycza, oraz nawiedzenie jednego z kościołów krakowskich wyjazd o godz. 700 planowany powrót około godz. 1500.

Zapisy telefoniczne u Pani Zofii Brózda.

W tygodniu w którym przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego
w aktualnym „Gościu Niedzielnym warto sięgnąć po artykuły, które podejmują temat jak dzisiaj się zachować w sytuacji publicznej agresji na Chrystusowy Kościół? Jak również nawiązują do cudownego wizerunku Chrystusa Ukrzyżowanego w sanktuarium mogilskim, w którym ojcowie Cystersi świętują w tym roku 800 lecie swojej obecności.

     Łączymy się duchowo z uczestnikami 30 Pielgrzymki Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.

W poniedziałek liturgiczne wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

We wtorek, wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w terenie, która rozpocznie się przy kościele o godz. 1700.

W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W piątek, wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  
o godz. 1615.

 W przyszłą niedzielę zgodnie z poleceniem Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego będziemy obchodzić kolejny Dzień Modlitwy za Młodzież wraz ze zbiórką do puszek po Mszach świętych na cele duszpasterstwa młodzieży w naszej Archidiecezji.

Również w przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. o godz. 1100, a później na spotkanie w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św. dzieci z kl. III wraz z Rodzicami.

W zeszłym roku minęło 50 lat od czasu gdy w Zebrzydowicach powstała wspólnota oazowa. W związku z tą rocznicą odbyło się jubileuszowe spotkanie podczas którego pojawiło się życzenie, by podobne spotkanie miało miejsce również w tym roku. Realizując tą prośbę obecna wspólnota Ruchu Światło-Życie wraz z ks. Proboszczem  zapraszają wszystkich, którzy w ciągu tych już ponad pięćdziesięciu lat formowali się w tej wspólnocie do uczestnictwa
w  spotkaniu  w sobotę 24 września. Rozpocznie się ono Mszą świętą
o godz.1500, a później dalsza część uroczystości będzie w sali Domu Parafialnego. 

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Urszuli Hobot, Leokadii Wróblewskiej i Jolancie Kubiś za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

W niedzielę 18 września jest organizowana pielgrzymka autokarowa na główne uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie Mogile pod przewodnictwem ks. Kardynała Kazimierza Nycza, oraz nawiedzenie jednego z kościołów krakowskich wyjazd o godz. 700 planowany powrót około godz. 1500.

Zapisy telefoniczne u Pani Zofii Brózda.

W tygodniu w którym przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego
w aktualnym „Gościu Niedzielnym warto sięgnąć po artykuły, które podejmują temat jak dzisiaj się zachować w sytuacji publicznej agresji na Chrystusowy Kościół? Jak również nawiązują do cudownego wizerunku Chrystusa Ukrzyżowanego w sanktuarium mogilskim, w którym ojcowie Cystersi świętują w tym roku 800 lecie swojej obecności.