OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 5.06.2022

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Bonifacego, biskupa
i męczennika. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie

Dla podkreślenia rangi dzisiejszego Święta, zapraszamy na godz. 1615 do modlitwy uroczystym hymnem zaczerpniętym z liturgii bizantyjskiej nazywanym Akatystem. Jest to modlitwa o umocnienie w nas darów Ducha Świętego podczas której, każdy z uczestników będzie mógł wyrazić pragnienie ich przyjęcia.

W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła ,zostało ono ustanowione po soborze Watykańskim II między innymi na prośbę biskupów polskich, Msze święte o godz. 700  i 900 .

W środę, wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

We wtorek w Krzeczowie  nastąpi ogłaszane już wcześniej poświęcenie  Krzyża św. Jana Pawła II rozpocznie się ono  Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, następnie będzie czuwanie modlitewne, a około godz. 1600 przybędzie ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski wraz z innymi biskupami przedstawicielami Episkopatu Polski i po Liturgii Słowa nastąpi poświęcenie nowego krzyża.

W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
W sobotę, wspomnienie św. Barnaby, apostoła, zapraszamy na spotkania
w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej
do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1615.

Również w sobotę o godz. 1700 spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z kl. VIII.

Procesja eucharystyczna w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. . 900 drogą do Konwentu.

Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy następujących grup parafian:

Ołtarz I –.Koło Domu Parafialnego, Róże Różańcowe

Ołtarz II –koło Caritasu, Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych

Ołtarz III – koło domu Państwa Maryon, Strażacy.

Ołtarz IV – w Konwencie, tam też będzie zakończenie procesji.

Do każdego ołtarza będzie przygotowany baner, po który proszę się zgłosić.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach II kwartału 2022r. wymieniam tylko te odcinki z których w ostatnich tygodniach wpłynęła ofiara

Odcinek„Nad Pomnikiem”

Odcinek„ Na Brzegu”

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 400 zł.

Ofiara z Brodów 2400 zł. Ofiara z Zebrzydowic 4500 zł. W sumie: 6900 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni, są wypisane
i umieszczone w gablotach. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach złożyli ofiarę. Bardzo proszę o dalsze ofiary by można było  gromadzić środki na dalsze prace w domu parafialnym podczas zbliżających się wakacji.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Janinie Elżbieciak, Kazimierzowi Pilch i Łukaszowi Siwek za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy artykuły wyjaśniające jaka jest najważniejsza misja Ducha Świętego w całym Kościele i w życiu każdego autentycznego chrześcijanina, oraz wskazówki jakie możemy znaleźć dla siebie w biografii św. Jadwigi Królowej po 25 latach od jej kanonizacji. Do numeru dołączona jest kolejna płyta z nagraniami Księgo Dziejów Apostolskich i siedmiu listów św. Pawła.

Dla najmłodszych jest kolejny numer miesięcznika „Staś” wprowadzający
w wydarzenia przeżywane w czerwcu, oraz nowe gry, kolorowanki i zabawy.