OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 12.06.2022

Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Również dzisiaj wspomnienie bł. Męczenników II wojny światowej Księży Piotra Dańkowskiego i Stanisława Pyrtka.

W poniedziałek, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

We wtorek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W środę rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywana Bożym Ciałem. W tym dniu pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wielki dar Eucharystii nie tylko przez uczestnictwo w Mszy św. ale także przez udział w procesji eucharystycznej, podczas której Jezus w Najświętszym Sakramencie będzie przechodził po naszych ulicach, między naszymi domami. Msze św. w tym dniu będą o godz. 700, 900, a po niej procesja,
i wieczorem o  godz. 1700. Nie będzie mszy św. o godz. 1100.

Zapraszamy wszystkich, którzy tylko mogą do uczestnictwa w procesji, za udział  w niej przy spełnieniu wszystkich zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Dzieci z kl. III i IV proszę o przyjście w swoich uroczystych strojach pierwszokomunijnych i przychodzenie w nich przez cały tydzień oktawy. Zapraszamy wszystkie grupy działające na terenie parafii do czynnego włączenia się w uświetnienie procesji zgodnie ze swoimi możliwościami, pamiętajmy o chorągwiach. Panów niosących baldachim proszę o przebranie się w strój krakowski.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy św.
o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100, zachęcamy do licznego uczestnictwa, a dzieci prosimy o czynne  włączania się  w procesję.

W piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież
o godz. 1615.

Również w sobotę o godz. 1700 spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z kl. VII.

Od przyszłej niedzieli nie będzie  Mszy św. o godz. 1700, wiąże się to
z odejściem na inną parafię ks. Grzegorza Wicher, który wcześniej odprawiał
w niedzielę jedną Mszę św. Prawo kościelne zezwala bowiem na odprawienie
w niedziele i święta nakazane tylko trzech Mszy św.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Teresie Spisak, Stanisławie Kołodziejczyk, Krystynie Wieciech, Kazimierzowi Smagło, Józefowi Ryłko
i Rafałowi Ryłko za posprzątanie kościoła i otoczenia.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

 W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy artykuły ukazujące bohaterską postawę sióstr Elżbietanek, które oddały życie w obronie wiary i godności nie tylko swojej, ale także innych kobiet wobec agresji sowieckich żołnierzy w czasie II Wojny Światowej i bezpośrednio po jej zakończeniu, dziesięć z nich zostało beatyfikowane. Warto także zapoznać się z aktywną
i ofiarną działalnością misyjną w Kenii jednej z animatorek Ruchu Światło-Życie z naszej Archidiecezji.

Z okazji przeżywanej w tym tygodniu Uroczystości Bożego Ciała jest do nabycia „Gość Ekstra” w cenie 12 zł. Poświęcony tzw. Cudom eucharystycznym również mających miejsce w Polsce, oraz zawierający świadectwa różnych osób na temat roli jaką w ich życiu odgrywa Eucharystia.

Dzisiaj kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

Również dzisiaj wspomnienie bł. Męczenników II wojny światowej Księży Piotra Dańkowskiego i Stanisława Pyrtka.

W poniedziałek, wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła.

We wtorek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

W środę rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywana Bożym Ciałem. W tym dniu pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za wielki dar Eucharystii nie tylko przez uczestnictwo w Mszy św. ale także przez udział w procesji eucharystycznej, podczas której Jezus w Najświętszym Sakramencie będzie przechodził po naszych ulicach, między naszymi domami. Msze św. w tym dniu będą o godz. 700, 900, a po niej procesja,
i wieczorem o  godz. 1700. Nie będzie mszy św. o godz. 1100.

Zapraszamy wszystkich, którzy tylko mogą do uczestnictwa w procesji, za udział  w niej przy spełnieniu wszystkich zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny. Prosimy rodziców o przyprowadzenie dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Dzieci z kl. III i IV proszę o przyjście w swoich uroczystych strojach pierwszokomunijnych i przychodzenie w nich przez cały tydzień oktawy. Zapraszamy wszystkie grupy działające na terenie parafii do czynnego włączenia się w uświetnienie procesji zgodnie ze swoimi możliwościami, pamiętajmy o chorągwiach. Panów niosących baldachim proszę o przebranie się w strój krakowski.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy św.
o godz. 1800, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100, zachęcamy do licznego uczestnictwa, a dzieci prosimy o czynne  włączania się  w procesję.

W piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież
o godz. 1615.

Również w sobotę o godz. 1700 spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z kl. VII.

Od przyszłej niedzieli nie będzie  Mszy św. o godz. 1700, wiąże się to
z odejściem na inną parafię ks. Grzegorza Wicher, który wcześniej odprawiał
w niedzielę jedną Mszę św. Prawo kościelne zezwala bowiem na odprawienie
w niedziele i święta nakazane tylko trzech Mszy św.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Teresie Spisak, Stanisławie Kołodziejczyk, Krystynie Wieciech, Kazimierzowi Smagło, Józefowi Ryłko
i Rafałowi Ryłko za posprzątanie kościoła i otoczenia.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

 W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” znajdziemy artykuły ukazujące bohaterską postawę sióstr Elżbietanek, które oddały życie w obronie wiary i godności nie tylko swojej, ale także innych kobiet wobec agresji sowieckich żołnierzy w czasie II Wojny Światowej i bezpośrednio po jej zakończeniu, dziesięć z nich zostało beatyfikowane. Warto także zapoznać się z aktywną
i ofiarną działalnością misyjną w Kenii jednej z animatorek Ruchu Światło-Życie z naszej Archidiecezji.

Z okazji przeżywanej w tym tygodniu Uroczystości Bożego Ciała jest do nabycia „Gość Ekstra” w cenie 12 zł. Poświęcony tzw. Cudom eucharystycznym również mających miejsce w Polsce, oraz zawierający świadectwa różnych osób na temat roli jaką w ich życiu odgrywa Eucharystia.