OGŁOSZENIA PARAFIALNE 9 NIEDZIELA ZWYKŁA 2.06.2924

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Podczas Mszy św. o godz. 1100 dzieci                                                                                               z kl. IV będą przeżywać rocznicę pierwszej Komunii św.

 Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach Oktawy Bożego Ciała.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się czynnie w przygotowanie i samo uświetnienie  procesji eucharystycznej w Uroczystość Najświętszego Ciała
i Krwi Chrystusa. Zachęcam do codziennego uczestnictwa w Mszy św.
o godz. 1800 i  procesji eucharystycznej.

W poniedziałek, wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

W czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci
i wianków, wypada także pierwszy czwartek miesiąca członkowie Bractwa św. Michała Archanioła będą uczestniczyć w Mszy św. o godz. 1800, procesji
a następnie Adoracji w ciszy. Również w czwartek rozpocznie się nowenna przed beatyfikacją ks. Michała Rapacza połączona z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, i pierwszy piątek  miesiąca chciejmy przyjąć Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, okazja do spowiedzi od godziny 1700 z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny,
a także wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

Również w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież
o godz. 1615.

Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom Dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii Świętej za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy wiele ciekawych artykułów: o tym jak wyglądała Eucharystia pierwszych chrześcijan, kiedy i w jakich okolicznościach chrześcijanie zaczęli adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, jak można skutecznie walczyć z usuwaniem krzyży z przestrzeni publicznej, o pięknej postawie męża który opiekuje się żoną dotkniętą ciężką chorobą dwa miesiące po ślubie, a także o życiu modlitewnym naszych wielkich królów Władysława Jagiełły i Zygmunta Starego.

Kolejny numer „Stasia” zawiera ciekawe opowiadania, konkursy, zgadywanki, puzzle i propozycje jak przygotować piknik rodzinny.