OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6 NIEDZIELA WIELKANOCNA 5. 05. 2024

Dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana,
z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. adoracja Pana Jezusa
w Najświętszym Sakramencie, a po Mszy św. o godz. 1100 i adoracji Nabożeństwo majowe, a następnie spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.

Natomiast w dni  powszednie Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej, zachęcamy wszystkich do licznego udziału.

W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

W środę Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.

W czwartek członkowie Bractwa św. Michała Archanioła będą uczestniczyć w Mszy św. o godz. 1800, nabożeństwie  majowym i Adoracji w ciszy.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież
o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę w Krakowie o godz. 900 będzie procesja z Wawelu na Skałkę ku uczczeniu św. Stanisława biskupa i męczennika. 

Przed nami druga w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego, Wszystkich, którzy nie uczynili tego w minioną niedzielę proszę o zabranie kopert w których znajduje się szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki i planach na najbliższą przyszłość. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty
z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic. Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, bo można było zdobywać środki na dalsze działania, a szczególnie na dodatkowy wydatek związany
z pomalowaniem w najbliższym tygodniu dachu kościoła nad prezbiterium co będzie kosztować 15 tysięcy zł.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Danucie Brożek, Elżbiecie Pająk, Iwonie Stypuła, Stanisławie Szymuś, Krystynie Karelus i Celinie Karelus za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się z artykułami ukazującymi rolę Maryi w życiu polskich świętych, a szczególnie o roli Jasnej Góry w życiu wielu Polaków, a także o coraz powszechniejszej praktyce adoracji Najświętszego Sakramentu, oraz z wywiadem udzielonym przez naszego moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie ks. Ryszarda Gacka.

Majowy numer „Stasia” wprowadza w wydarzenia które przeżywamy w tym miesiącu i zawiera ciekawe konkursy, zgadywanki biblijne i komiksy.