OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024

       Dzisiaj liturgiczne wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej.

Zapraszamy dzisiaj na ostatnie w tym roku spotkanie wielkanocne wszystkich którzy nie uczynili tego wcześniej, a szczególnie młodzież z kl. VII i VIII wraz z rodzicami które rozpocznie się o godz. 1500 od przedstawienia, którego treść będzie pomocą w pogłębieniu wiary i przygotowaniu do Bierzmowania.

W poniedziałek, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła.

W środę liturgiczne wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
i rozpoczynają się nabożeństwa majowe, w tygodniu po Mszy św. wieczornej,
a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100, zachęcamy wszystkich do częstego uczestnictwa.

W czwartek, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich o godz. 700 i 1800, a po niej nabożeństwo majowe.  W tym dniu przeżywamy pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1700.

W sobotę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem od godz. 900 w Brodach, a od 1000 w Zebrzydowicach.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.1100 spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. oraz ich rodziców.

Przed nami druga w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego, Podobnie jak poprzednio proszę o zabranie kopert w których znajduje się szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki i planach na najbliższą przyszłość. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic. Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, bo można było zdobywać środki na dalsze działania.

W niedzielę 19 maja dzieci z kl. III po raz pierwszy przyjmą do swojego serca Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie natomiast w niedzielę 2 czerwca dzieci z IV klasy będą przeżywać Rocznicę pierwszego pełnego uczestnictwa
w Mszy św.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Grażynie Siwek, Edycie Kosek, Annie Góralczyk Grzybowskiej, Teresie Siwek, Ewie Stanek, Małgorzacie
i Karolinie Gawron za posprzątanie kościoła i otoczenia.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

Jest do nabycia nowy numer Biuletynu Parafialnego.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” zawiera  rozmowę z rodzicami kandydatki na ołtarze Heleny Kmieć, oraz wypowiedzi jej siostry, w związku z przeżywaną wczoraj 10 rocznicą kanonizacji św. Jana Pawła II warto zapoznać się z wywiadem jakiego udzielił  kard. Giovanni Battista.

W „Małym Gościu Niedzielnym” znajdziemy krótkie prezentacje Sanktuariów Maryjnych z całego świata, a także wiadomości o naszym Świętym Papieżu, który już jako dziecko swoje życie zawierzył Matce Bożej.  

      

.