OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.04.2024

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła i Dzień modlitw o powołania.

Dzisiaj zapraszamy Rodziców i Dzieci z kl. II i III oraz wszystkich chętnych na spotkanie wielkanocne, które rozpocznie się o godz. 1500 od przedstawienia przybliżającego postacie świętych i błogosławionych przygotowanego przez wspólnotę oazową.

We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

W czwartek święto św. Marka Ewangelisty, polecajmy Panu Bogu
w modlitwie osobę naszego Ks. Arcybiskupa z okazji jego imienin .

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież

W przyszłą niedzielę zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie wielkanocne wszystkich chętnych a szczególnie młodzież z kl. VII i VIII wraz z rodzicami które rozpocznie się o godz. 1500 od przedstawienia, którego treść będzie pomocą w pogłębieniu wiary i przygotowaniu do Bierzmowania.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach I kwartału 2024r. wymieniam tylko te odcinki z których w ostatnich tygodniach wpłynęła ofiara

Odcinek„Nad Pomnikiem”

Odcinek„ Na Brzegu”

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 50 zł.

Ofiara z Brodów 700 zł. Ofiara z Zebrzydowic 2580 zł. W sumie: 3280 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich miesięcy są wypisane na czerwono
i umieszczone w gablotach. Przed nami druga w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego, Podobnie jak poprzednio proszę o zabranie kopert w których znajduje się szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki i planach na najbliższą przyszłość. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty
z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic. Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, bo można było zdobywać środki na dalsze działania.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Magdalenie Ryłko, Joannie Ryłko, Teresie Spisak, Dawidowi Ryłko i Kazimierzowi Smagło za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się szczególnie
z artykułem omawiającym i podkreślającym znaczenie watykańskiej deklaracji
o godnoci człowieka jak również o tym jak św. Faustyna modliła się za kapłanów, oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha.

Jest także do nabycia trzeci numer Historii Kościoła, tym razem podejmujący między innymi temat Maryi, wyjaśniający co o niej mówią źródła historyczne, jakie znaczenie miała Matka Boża dla chrześcijan pierwszych wieków i jak rósł jej kult w Kościele, a także dlaczego została na Sobarze Watykańskim II ogłoszona Matką Kościoła.

W czwartek święto św. Marka Ewangelisty, polecajmy Panu Bogu
w modlitwie osobę naszego Ks. Arcybiskupa z okazji jego imienin .

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego

Odcinek„ Na Brzegu”

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 50 zł.

Ofiara z Brodów 700 zł. Ofiara z Zebrzydowic 2580 zł. W sumie: 3280 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich miesięcy są wypisane na czerwono

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się szczególnie
z artykułem omawiającym i podkreślającym znaczenie watykańskiej deklaracji o godności człowieka jak również o tym jak św. Faustyna modliła się za kapłanów, oraz o niedawno powstałym szlaku św. Wojciecha.

Jest także do nabycia trzeci numer Historii Kościoła, tym razem podejmujący między innymi temat Maryi, wyjaśniający co o niej mówią źródła historyczne, jakie znaczenie miała Matka Boża dla chrześcijan pierwszych wieków i jak rósł jej kult w Kościele, a także dlaczego została na Soborze Watykańskim II ogłoszona Matką Kościoła.