Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 NIEDZIELA ZWYKŁA 4.02. 2024

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W poniedziałek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

We wtorek, wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

W czwartek, wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy.

W piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 1730 spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży z kl. VII i VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania.

W sobotę,  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Również w sobotę zapraszamy na zabawę karnawałową dzieci ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie o godz. 1430, a młodzież o godz. 1630.

W przyszłą niedzielę z racji Światowego Dnia Chorych podczas Mszy św.
o godz. 1100 będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych, który mogą przyjąć osoby starsze, lub dotknięte jakąś poważną chorobą.

Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie po Mszy św.
o godz. 1100 rodziców i dzieci z kl. III w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

W Środę Popielcową 14 lutego rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne i potrwają do I Niedzieli Wielkiego Postu, poprowadzi je Redemptorysta Ojciec Józef Szczecina z Warszawy.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Jolancie Gnojek, Janinie Morawa, Joannie Goczał, Krystynie Goczał, Marii Wojnowskiej, Renacie Jarosz, Jolancie Żmuda, Michalinie Kędziorczak, Annie Kopta, Iwonie i Michałowi Tlałka
i Stanisławowi Wcisło za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać wywiad
z ks. Andrzejem Muszalą o tym co robić, aby pomagać tym ludziom,
a zwłaszcza młodym którzy są spragnieni autentycznej relacji z Panem Bogiem
i ludźmi i nie mają gdzie spełnić swoje pragnienia, jak również artykuł „Nie wszystko stracone” o tym, że jak krzyczą media młodzi nie tylko odchodzą
z Kościoła, rezygnują z religii, ale również wracają do Boga, bo tylko On wypełnia pustkę ich życia.

Pierwszy w tym roku numer „Trwajcie w miłości” zawiera ciekawe artykuły między innymi o licznych cudach w Lourdes i reakcjach na nie osób niewierzących, o światowej sławy neurologu, który dzięki modlitwie różańcowej  dokonał innowacyjnych odkryć w medycynie, a także świadectwo małżonków którzy odbudowali swoją relację po kryzysie, zdradzie i rozstaniu.

W Wielki Czwartek 28 marca w Archidiecezji Krakowskiej rozpocznie się Kongres Eucharystyczny, który potrwa do 15 czerwca. Dla wiernych naszej diecezji będzie to niezwykłe święto Eucharystii. W związku z tym jest do zabrania książeczka „Jestem z wami” przygotowana przez dwóch księży pracujących na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie
Ks. Wojciecha Węgrzyniaka i Krzysztofa Porosło, może ona pomóc w głębszym poznaniu i pełniejszym tego niezwykłego daru jakim jest Eucharystia. Jako uzupełnienie tych rozważań na końcu został zamieszczony specjalnie na tę okazję opracowany rachunek sumienia, ukierunkowany na poznanie prawdy
o sobie.

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie każdej Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W poniedziałek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

We wtorek, wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy.

W czwartek, wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy.

W piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 1730 spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży z kl. VII i VIII w ramach przygotowania do Bierzmowania.

W sobotę,  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

Również w sobotę zapraszamy na zabawę karnawałową dzieci ze wspólnoty Ruchu Światło-Życie o godz. 1430, a młodzież o godz. 1630.

W przyszłą niedzielę z racji Światowego Dnia Chorych podczas Mszy św.
o godz. 1100 będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych, który mogą przyjąć osoby starsze, lub dotknięte jakąś poważną chorobą.

Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie po Mszy św.
o godz. 1100 rodziców i dzieci z kl. III w ramach przygotowania do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.

W Środę Popielcową 14 lutego rozpoczną się w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje wielkopostne i potrwają do I Niedzieli Wielkiego Postu, poprowadzi je Redemptorysta Ojciec Józef Szczecina z Warszawy.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Jolancie Gnojek, Janinie Morawa, Joannie Goczał, Krystynie Goczał, Marii Wojnowskiej, Renacie Jarosz, Jolancie Żmuda, Michalinie Kędziorczak, Annie Kopta, Iwonie i Michałowi Tlałka
i Stanisławowi Wcisło za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać wywiad
z ks. Andrzejem Muszalą o tym co robić, aby pomagać tym ludziom,
a zwłaszcza młodym którzy są spragnieni autentycznej relacji z Panem Bogiem
i ludźmi i nie mają gdzie spełnić swoje pragnienia, jak również artykuł „Nie wszystko stracone” o tym, że jak krzyczą media młodzi nie tylko odchodzą
z Kościoła, rezygnują z religii, ale również wracają do Boga, bo tylko On wypełnia pustkę ich życia.

Pierwszy w tym roku numer „Trwajcie w miłości” zawiera ciekawe artykuły między innymi o licznych cudach w Lourdes i reakcjach na nie osób niewierzących, o światowej sławy neurologu, który dzięki modlitwie różańcowej  dokonał innowacyjnych odkryć w medycynie, a także świadectwo małżonków którzy odbudowali swoją relację po kryzysie, zdradzie i rozstaniu.

W Wielki Czwartek 28 marca w Archidiecezji Krakowskiej rozpocznie się Kongres Eucharystyczny, który potrwa do 15 czerwca. Dla wiernych naszej diecezji będzie to niezwykłe święto Eucharystii. W związku z tym jest do zabrania książeczka „Jestem z wami” przygotowana przez dwóch księży pracujących na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie
Ks. Wojciecha Węgrzyniaka i Krzysztofa Porosło, może ona pomóc w głębszym poznaniu i pełniejszym tego niezwykłego daru jakim jest Eucharystia. Jako uzupełnienie tych rozważań na końcu został zamieszczony specjalnie na tę okazję opracowany rachunek sumienia, ukierunkowany na poznanie prawdy
o sobie.