OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 NIEDZIELA ZWYKŁA 28.01.2024

Dzisiaj liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

W środę wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

W pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy członków Bractwa św. Michała Archanioła i wszystkich chętnych na dodatkową Mszę św. o godz. 1930
i adorację w Sali domu parafialnego.

W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane popularnie świętem Matki Bożej Gromnicznej, ponieważ w tym dniu podczas każdej Mszy św. błogosławimy świece nazywane „Gromnicami”. 2 lutego przeżywamy równocześnie Dzień Życia Konsekrowanego, dziękujemy za wszystkie osoby poświęcone Panu Bogu w życiu zakonnym i modlimy się o nowe powołania
zakonne również z naszej parafii. Msze św. o godz. 700  i 1700, składka na zakony kontemplacyjne. Z racji pierwszego piątku miesiąca, pamiętajmy
o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata, możliwość przystąpienia do Spowiedzi od godz. 1600.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo (z racji Święta) od godz. 1800 aż do mszy św. o godz. 2400, która jest Mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika,

Prosimy wszystkie osoby, które mają taką możliwość o pomoc w zdjęciu dekoracji Bożonarodzeniowych w sobotę około godz. 800. Również w sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 900 w Brodach, a od 1000 w Zebrzydowicach.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1615.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Irenie Jarguz, Barbarze Batko, Andżelice Batko, Wioletcie Kryjak i Jackowi Kościelniak za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

 „Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

W „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się z artykułem „Bolesna lista” który zawiera statystykę i opisy dotyczące 50 krajów w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, a prawie 5 tysięcy osób w minionym roku oddało życie za Chrystusa.