Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31 NIEDZIELA ZWYKŁA 5.11.2023

     Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W czwartek, Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.

W piątek, wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours i Narodowe Święto Niepodległości.

Również w sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież  o godz. 1615.

Rozpoczęła się  zbiórka w ramach IV kwartału bieżącego roku na remont Domu Parafialnego. Osoby, które nie uczyniły tego w zeszłą niedzielę proszę
o zabranie kopert w których znajduje szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki i szczegółowych planach na najbliższą przyszłość. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic. Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, bo można było pokryć dług i zdobywać środki na dalsze działania.

Kto nie uczynił tego na cmentarzu będzie miał możliwość nabycia naszego „Kalendarza Parafialnego na przyszły rok”. Zachęcam do tego, by ten kalendarz znalazł się w domach rodzinnych jako pamiątka po wydarzeniach parafialnych
z minionego roku i zachęta do czynnego uczestnictwa w wydarzeniach religijnych, które będą się działy w naszej wspólnocie parafialnej, a złożone ofiary pomogą pokryć koszty remontu Sali Parafialnej.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Izabeli Jurek, Krystynie Gronkowskiej i Mateuszowi Jurek za posprzątanie  kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w  Uroczystość Wszystkich Świętych  kwestowali na cmentarzu, „Bóg zapłać” za złożoną ofiarę w kwocie 6400 zł.

Dziś w „Gościu Niedzielnym” warto zapoznać się z wywiadem udzielonym przez bp Damiana Muskusa o tym jak odzyskać utraconą, lub osłabioną miłość do Kościoła, doświadczyć nawrócenia i umocnić nadzieję, znajdziemy tam także ciekawe artykuły o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej zaprzyjaźnionej ze św. Janem Pawłem II.

Listopadowy numer miesięcznika „Staś” umożliwia dzieciom odkrywanie jak bogaty w wydarzenia jest ten miesiąc, oprócz różnych zabaw, gier zawiera ciekawe konkursy umożliwiające lepsze poznanie wielu ciekawych świętych.