OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22 NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2023

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie św. Moniki.

W poniedziałek, wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

We wtorek, wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W piątek przypada liturgiczne wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

i 84 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, a także pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata, okazja do spowiedzi od godz. 1700.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do M­­szy św. o godz. 2400, która jest mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę wspomnienie, odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 900 w Brodach, a od godz. 1000  w Zebrzydowicach.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Helenie Łyczak, Jolancie Kubiś, Urszuli Hobot za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Dziś w „Gościu Niedzielnym” polecamy przeczytać między innymi o tym, jak patrzeć na cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej, żeby zobaczyć co na nim jest najważniejsze, oraz zapoznać się z osobistymi świadectwami dziennikarzy, o znaczeniu ikony Jasnogórskiej w ich życiu.

Pod koniec miesiąca w którym szczególnie zachęcamy do trzeźwości warto sięgnąć do artykułów, które zwracają uwagę na to, jak duże jest zagrożenie alkoholizmu i jak z nim walczyć.

W „Małym Gościu Niedzielnym” młodzi czytelnicy mogą zapoznać się z rodziną Ulmów, która już za dwa tygodnie zostanie wyniesiona na ołtarze, oraz z innymi artykułami o tym dlaczego warto trwać przy Chrystusie mimo, że inni się odwracają.