OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 NIEDZIELA ZWYKŁA 20.08.2023

W poniedziałek, wspomnienie św. Piusa X, papieża.

We wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

Zapraszamy Parafian do udziału w kolejnej zbiórce zużytego sprzętu RTV, AGD, pralek, telewizorów, komputerów. Zbiórka będzie miała miejsce w naszej parafii w środę 23 sierpnia do godz. 1200. Przychody z akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw we współpracy z Papieskim Stowarzyszeniem Pomocy Kościołowi w Potrzebie pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata.

Szczegółowa lista sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce znajduje się na kartkach, które są do zabrania ze stolików z prasą katolicką, kto ma wątpliwości proszę się z nią zapoznać, by nie przywozić przedmiotów, które nie podlegają zbiórce np. opon.

Przeznaczony na zbiórkę sprzęt proszę składować na parkingu przy środkowym stawie, powyżej plebani i budynku gospodarczego.

W czwartek, Święto Św. Bartłomieja Apostoła.

W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Również w sobotę, Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie naszej Archidiecezji
w Kalwarii Zebrzydowskiej, Msza św. o  godz. 1000 podczas której
nastąpi błogosławieństwo nowych Animatorów.

Także w sobotę i przyszłą niedzielę w Konwencie Bonifratrów odbędzie się spotkanie z artystami połączone z wystawą w godz. od 1100 do 1600, szczegóły na plakacie.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Teresie Luzarowskiej, Jadwidze Moskwa, Jadwidze Kosek, Joannie Miska, Edycie Mlost, Urszuli Mlost
i Grzegorzowi Miska za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie artykuł „Produkt katolickopodobny o tym, dlaczego tak wielu ludzi wierzy fałszywym przewodnikom duchowym, kieruje się nauczaniem suspendowanych kapłanów, oraz włancza się w błędne internetowe inicjatywy.

Warto także zapoznać się z artykułem „By żyć razem długo i szczęśliwie…”
o tym jak przezwyciężać kryzysy małżeńskie.