OGŁOSZENIA PARAFIALNE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA 2.07.2023

          Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Również dzisiaj zapraszamy na Dróżki za zmarłych, wyjście spod Klasztoru
o godz. 1400.

W poniedziałek, święto św. Tomasza apostoła,

 We wtorek, święto rocznicy poświęcenia bazyliki metropolitalnej
w Krakowie,

W środę, wspomnienie św. Marii Goretti.

W czwartek, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy i pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy członków Bractwa św. Michała Archanioła
i wszystkich chętnych na dodatkową Mszę św. o godz. 1930 i adorację.

W pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1700.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do Mszy św. o godz. 2400, która jest Mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę, wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

Składamy serdeczne podziękowanie Państwu: Jolancie Godula, Bronisławie Stanek i Rafałowi Baran za posprzątanie  kościoła  i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą Mszą świętą.

Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do udziału w konferencji dotyczącej dofinansowania do paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła oraz magazynu energii, która odbędzie się we wtorek 4 lipca w budynku Kalwarianka przy ulicy Adama Mickiewicza 16, o godz. 1600.

W obecnym  numerze „Gościa Niedzielnego” poruszono ważny i aktualny temat dotyczący działalności pro-life ukazujący, że nie zamyka się ona tylko na walce z aborcją, ale dotyczy wielu inicjatyw pomagającym kobietom
i dzieciom.  Znajdziemy tam także artykuł poświęcony ks. Inf. Jakubowi Gilowi związanemu z naszą parafią, który przeżywa 60 rocznicę święceń kapłańskich.