OGŁOSZENIA PARAFIALNE ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023

Dzisiaj przypada liturgiczne wspomnienie bł. Kard, Stefana Wyszyńskiego,

po Mszy św. o godz. 1100 i Nabożeństwie majowym spotkanie rodziców, oraz  dzieci z kl. IV w ramach przygotowania do Rocznicy I Komunii Świętej.

Dla podkreślenia rangi dzisiejszego Święta, zapraszamy na godz. 1600 do modlitwy uroczystym hymnem zaczerpniętym z liturgii bizantyjskiej nazywanym Akatystem. Jest to modlitwa o umocnienie w nas darów Ducha Świętego podczas której, każdy z uczestników będzie mógł wyrazić pragnienie ich przyjęcia.

W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msza święta o godz. 1800 .

W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, po Nabożeństwie majowym spotkanie przygotowujące dla dzieci z kl. IV.

W pierwszy czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i wspomnienie św. Justyna, męczennika, zapraszamy członków Bractwa św. Michała Archanioła i wszystkich chętnych na dodatkową Mszę św. o godz. 1930 i adorację.

W pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od godz. 1700.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do Mszy św. o godz. 2400, która jest Mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę. Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i towarzyszy,  odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem od godz. 900 w Brodach,
a od 1000 w Zebrzydowicach.

Również w sobotę, zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież o godz. 1615.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1100 dzieci z kl. IV będą przeżywać rocznicę pierwszej Komunii św.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach II kwartału 2023 roku, wymieniam tylko te odcinki z których
w ostatnich tygodniach wpłynęła ofiara

Odcinek „Nad Pomnikiem”

Odcinek„ Na Brzegu”

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 300 zł.

Ofiara z Brodów 2300 zł. Ofiara z Zebrzydowic 4100 zł. W sumie: 6400 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni są wypisane  i umieszczone w gablotach. Dziękując wszystkim, którzy w ciągu ostatnich tygodni złożyli ofiarę, ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, by można było zdobyć środki na zaplanowane prace podczas wakacji.

Procesja eucharystyczna w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. . 900 drogą do Konwentu.

Prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy następujących grup parafian:

Ołtarz I – koło Domu Parafialnego, Róże Różańcowe

Ołtarz II – koło Caritasu, Rodzice dzieci Pierwszokomunijnych

Ołtarz III – koło domu Państwa Maryon, Strażacy.

Ołtarz IV – w Konwencie, tam też będzie zakończenie procesji.

Do każdego ołtarza będzie przygotowany baner, po który proszę się zgłosić.

„Bóg zapłać” Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wykonaną pracę przy kościele i dekorację, oraz złożoną ofiarę.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Władysławie Ryłko, Teresie Spisak, Joannie Ryłko, Krystynie Smagło, Jolancie Ryłko i Janowi Kołodziejczyk za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

W sobotę 3 czerwca odbędzie się Męski Różaniec w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się Mszą św. o godz. 700 w kościele św. Józefa, a później przejście do Klasztoru.

Jest do nabycia nowy numer Biuletynu Parafialnego.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” polecamy artykuł o ustanowionym dzisiaj sanktuarium bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego na Bachledówce, znajdziemy także artykuły wyjaśniające jaka jest najważniejsza misja Ducha Świętego w całym Kościele i dlaczego jest nazywany Parakletem.

W „Małym Gościu Niedzielnym” młodzi czytelnicy mogą zapoznać się z cudem  św. Jana Pawła II ratującym życie dziecka i zapoznać się z patronami obecnego roku.

Dla najmłodszych jest kolejny numer miesięcznika „Staś” wprowadzający
w wydarzenia przeżywane w czerwcu, oraz nowe gry, kolorowanki i zabawy.