OGŁOSZENIA PARAFIALNE WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 21.05.2023

       Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z kl. III, módlmy się by wsparte naszym dobrym przykładem pozostały wierne Bogu przez całe życie.

Nabożeństwo majowe dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100.

Natomiast w pozostałe dni  Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej, zachęcamy wszystkich do częstego uczestniczenia.

Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy w tym tygodniu do uczestnictwa
w Mszy św. w swoich uroczystych strojach.

W poniedziałek, wspomnienie św. Rity.

W środę, wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

W piątek, wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.

Po nabożeństwie majowym zapraszamy wszystkie mamy, członków Bractwa św. Michała Archanioła i wszystkich chętnych na modlitwę uwielbienia w Sali Domu Parafialnego w czasie której chcemy szczególnie pamiętać o naszych mamach modląc się o potrzebne łaski i radość nieba dla zmarłych.

W  sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież weźmie udział w czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100 i Nabożeństwie majowym zapraszam na spotkanie rodziców, oraz  dzieci z kl. IV w ramach przygotowania do Rocznicy I Komunii Świętej.

Również w przyszłą niedzielę z racji w Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy na godz. 1600  do modlitwy uroczystym hymnem zaczerpniętym
z liturgii bizantyjskiej nazywanym Akatystem. Jest to modlitwa o umocnienie
w nas darów Ducha Świętego.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa, które dzisiaj przeżywamy, oraz sięgnąć do artykułu „Na kolana” podejmujący temat modlitwy nawiązujący do słów św. Jana Pawła II „Jeśli w Kościele jest kryzys, to jest to zawsze kryzys naszej modlitwy”.