OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 30. 04.2023

Dzisiaj zapraszamy na spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. oraz wszystkich którzy nie uczynili tego wcześniej na spotkanie wielkanocne, które rozpocznie się o godz. 1500 od przedstawienia teatralnego.

W poniedziałek, liturgiczne wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
i rozpoczynają się nabożeństwa majowe, w tygodniu po Mszy św. wieczornej,
 a w niedzielę po Mszy św. o godz. 1100, zachęcamy wszystkich do częstego uczestnictwa.

We wtorek, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze święte z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich
o godz. 700 i 1800, a po niej nabożeństwo majowe. Od środy do piątku będzie trwało przygotowanie młodzieży do sakramentu Bierzmowania, przez uczestnictwo w Mszy św. nabożeństwie majowym, a po nim w próbie. Podczas Mszy św. w środę młodzież ze szkół średnich przedstawi swoich Patronów podając dlaczego właśnie takich świętych wybrali, a młodzież z kl. VIII uczyni to podczas Mszy św. w czwartek. Zapraszamy rodziców i wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji ich dobrego przygotowania do tego sakramentu.

W czwartek święto św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

W piątek, wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana i pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy całego świata. Okazja do spowiedzi od
godz. 1700.

W pierwszy piątek miesiąca w kaplicy Trzeciego Upadku Pana Jezusa
w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie adoracja Najświętszego sakramentu od
godz. 1500 aż do Mszy św. o godz. 2400, która jest Mszą św. ku uczczeniu Niepokalanego Serca N.M.P. Nasi parafianie tradycyjnie przewodniczą adoracji od godz. 2300, zapraszamy chętnych do wspólnej modlitwy w ważnych dla nas intencjach.

W sobotę, święto Świętych Filipa i Jakuba,  podczas Mszy św. o godz. 1800 Ks. bp Robert Chrząszcz udzieli naszej młodzieży sakramentu Bierzmowania. Uroczystość rozpocznie się od Nabożeństwa majowego

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach I kwartału 2023 roku, wymieniam tylko te odcinki z których
w ostatnich tygodniach wpłynęła ofiara

Odcinek „Nad Pomnikiem”

Odcinek „Przy Strażnicy”

Odcinek „Wipów”

Odcinek „Przy Szkole”

Odcinek „Za cmentarzem”

Suma: 3100 zł.

Odcinek „Pod Lasem”

Odcinek „Górka Dolna”

Odcinek „Bieńkowice”

Odcinek „Bieńkowice Górne”

Odcinek „Solca”

Odcinek „Nad Winiarnią”

Odcinek „Przy Sużywie”

Odcinek „Opax”

Odcinek „Nad Cedronem”

Odcinek„ Na Brzegu”

Suma: 250 zł.

Ofiara z Brodów 1300 zł. Ofiara z Zebrzydowic 4800 zł. W sumie: 6100 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni, oraz tych którzy złożyli ofiarę na konto są wypisane na czerwono i umieszczone w gablotach.

Przed nami druga w tym roku kwartalna zbiórka na remont Domu Parafialnego, Podobnie jak poprzednio proszę o zabranie kopert w których znajduje się szczegółowa informacja o wynikach ostatniej zbiórki. Przy zakrystii są do odebrania koperty z Solcy, Bieńkowic i całej Górki, przy bocznym wyjściu są koperty z Brodów, a przy głównym wyjściu koperty dla pozostałej części Zebrzydowic. Dziękując wszystkim, którzy w poprzednim kwartale złożyli ofiarę ponawiam prośbę o wytrwałość w podjętym dziele, by można było zdobyć środki na zaplanowane prace podczas wakacji.

Składam serdeczne podziękowanie Państwu: Marcie Pilch, Aleksandrze Siwek, Janinie Elżbieciak, Andrzejowi Ochman, Łukaszowi Siwek, i Kazimierzowi Pilch za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

W sobotę 6 maja odbędzie się Męski Różaniec w Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie się Mszą św. o godz. 700 w kościele św. Józefa, a później przejście do Klasztoru.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”  możemy przeczytać między innymi o tym jak ważna  dla kapłanów jest modlitwa wiernych w ich intencji, oraz o „Małej drodze” do świętości możliwej dla każdego, której autorką jest św. Teresa
z Lisieux, której 150 rocznicę urodzin i 100 lecie beatyfikacji w tym roku obchodzimy, a także o tym jak zginęli apostołowie i gdzie są ich groby?

W poniedziałek, liturgiczne wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
i rozpoczynają się nabożeństwa majowe, w tygodniu po Mszy św. wieczornej,

We wtorek, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

W czwartek święto św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

godz. 1700.

Odcinek „Nad Cedronem”

Odcinek„ Na Brzegu”

Suma: 250 zł.

Ofiara z Brodów 1300 zł. Ofiara z Zebrzydowic 4800 zł. W sumie: 6100 zł.

Miesięcznik „Staś” proponuje najmłodszym ciekawe zabawy, gry, konkursy związane z wydarzeniami, które będziemy przeżywać w maju, oraz pomaga lepiej je zrozumieć.