OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26.03.2023

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1100 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi i Komunii św.
Zapraszamy do licznego udziału w Gorzkich Żalach o godz. 1600, składka na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy do nabywania baranków w ramach wielkopostnej akcji Caritasu. Niech znajdą się one w każdym koszyku z pokarmami przynoszonymi do święcenia w Wielką Sobotę jako symbol Chrystusa i okazanego nam w Jego imię miłosierdzia.

W piątek zapraszam całe rodziny z dziećmi i młodzieżą na Drogę Krzyżową
w terenie. Rozpoczęcie bezpośrednio po Mszy św. około godz. 1730 przy kościele, zakończenie przy Klasztorze Sióstr Szarytek.

W sobotę w czasie modlitwy różańcowej i podczas Mszy św. będziemy modlić się w intencji Ojczyzny, przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Również w sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem od
godz. 900 w Brodach i od godz. 1000 w Zebrzydowicach.

W sobotę zapraszamy na spotkania w ramach wspólnoty Ruchu Światło-Życie dzieci ze Szkoły Podstawowej do kl. VI o godz. 1430, a młodzież

W przyszłą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 1100 nastąpi poświęcenie palm i procesja wokół kościoła na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zachęcamy do zachowania i rozwijania pięknego zwyczaju wykonywania palm, przez który wyrażamy naszą miłość do Chrystusa. Po Mszy świętej przed kościołem odbędzie się konkurs palm z nagrodami w którym będą mogli uczestniczyć tylko ci, którzy wykonali własnoręcznie swoją palmę.

Również w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej ze św. Janem Pawłem II w rocznicę jego śmierci.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego
w ramach I kwartału 2023r. wymieniam tylko te odcinki z których w ostatnich tygodniach wpłynęła ofiara

Odcinek„Nad Pomnikiem”

Odcinek„ Na Brzegu”

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 500 zł.

Ofiara z Brodów 2250 zł. Ofiara z Zebrzydowic 4250 zł. W sumie: 6500 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni, są wypisane
i umieszczone w gablotach. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnich tygodniach złożyli ofiarę. Bardzo proszę o dalsze ofiary by można było  zdobyć środki na dalsze prace w domu parafialnym.

Składam serdeczne podziękowanie Paniom: Marcie Dołęga i Annie Dołęga za posprzątanie kościoła i otoczenia.

„Bóg zapłać” wspólnotom Róż Różańcowych, które w minionym tygodniu modliły się przed każdą  Mszą świętą.

Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1,5 procenta podatku na pomoc osobom chorym, starszym i niepełnosprawnym.

Jest do zabrania nowy numer biuletynu parafialnego.

W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy między innymi odpowiedź na pytanie dlaczego otruto ks. Franciszka Blachnickiego i jaki wpływ te ustalenia mogą mieć na jego beatyfikację.

Jest również do nabycia „Gość Extra” poświęcony relikwiom Męki Pańskiej między innymi o Całunie Turyńskim, o historii korony cierniowej i Chusty
z Manoppello będącej dowodem zmartwychwstania.

W piątek zapraszam całe rodziny z dziećmi i młodzieżą na Drogę Krzyżową

Również w sobotę odwiedziny chorych z Najświętszym sakramentem od
godz. 900 w Brodach i od godz. 1000 w Zebrzydowicach.

Pragnę poinformować o wynikach zbiórki na remont Domu Parafialnego

Odcinek„ Na Brzegu”

Odcinek„ Nad Plebanią”

Suma: 500 zł.

Ofiara z Brodów 2250 zł. Ofiara z Zebrzydowic 4250 zł. W sumie: 6500 zł.

Numery domów Ofiarodawców z ostatnich tygodni, są wypisane

Jest do zabrania nowy numer biuletynu parafialnego.

z Manoppello będącej dowodem zmartwychwstania.v